Mokymas plaukti

Vaikų mokymo plaukti projekto baigiamasis renginys Kėdainiuose

5

Lietuva Europoje garsėja ne tik kaip aukštus plaukimo rezultatus pasiekiančių plaukikų tauta, bet ir kaip viena iš šalių, kurioje nuskęsta daugiausiai žmonių pagal gyventojų skaičių. Lietuva 7 kartus lenkia Europos šalių skendimų vidurkį. Dažniausiai skęsta vaikai iki 14 m. Per metus, kasmet, vidutiniškai netenkame vienos pilnos klasės mokinių. – apie 30 vaikų. Viena iš skendimų priežasčių – nemokėjimas plaukti.

5Mokymas plaukti yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonė, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Jaunesnysis mokyklinis amžius – geriausias laikas išmokti plaukimo technikos pagrindų, kadangi vaikystėje susiformavę įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. Mokslininkų atlikti tyrimai byloja, jog plaukimą kultivuojantys vaikai vystose net 30% geriau nei to nedarantys. Tai lemia pati vandens aplinka, spaudžianti kiekvieną odos lopinėlį taip padidindama kraujo bei limfos pratekėjimą bei horizontalioje padėtyje atliekami judesiai.

Lietuvos plaukimo federacija trečius metus iš eilės vykdė mokymo plaukti projektą, kurio metu pradinius plaukimo įgūdžius įgavo per 2000 bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių 20-yje skirtingų šalies savivaldybių. Vaikų mokymo plaukti projektas buvo vykdomas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD) ir Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centro (LMNŠC) lėšomis.

Sausio 15 d. Kėdainių Aušros sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos baseine vyko baigiamasis 2014 m. projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ etapas. Mokyklos baseiną užpildė vaikai iš įvairiausių šalies kampelių. Juos atlydėjo draugai, mokytojai, tėvai ir treneriai – viso 224 dalyviai ir puse tiek sirgalių. Varžybose lenktyniavo 28 komandos mišrių estafečių (4 mergaitės ir 4 berniukai) plaukime 8 x 25 m pasirinktu būdu. Baseine klegėjo sirgaliai ir tvyrojo tikros sportinės nuotaikos. Pasibaigus plaukimui kiekvienam estafečių dalyviui buvo įteiktas dalyvio sertifikatas, komandoms – saldūs prizai, o bendrojo ugdymo ir sporto mokykloms – padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą projekte.

2

Renginyje dalyvavo 17 šalies savivaldybių ir 26 bendrojo ugdymo mokyklų atstovai. „Toks gausus ir platus atstovavimas bei dalyvių entuziazmas parodė, kad tokių renginių reikia ir ypač vaikams. Tokios varžybos ne tik motyvuoja tobulėti, bet tuo pačiu yra puiki galimybė įsivertinti mokymo procese pasiektus rezultatus“ – sakė viena iš projekto koordinatorių, Lietuvos plaukimo federacijos projektų vadovė Jūratė Vaičiulionytė.

Lietuvos plaukimo federacija siekia, kad plaukimo mokymas būtų prieinamas visiems vaikams. Kvalifikuotos plaukimo pamokos baseinuose ypač aktualios tiems, kas gyvena atokiau nuo plaukimo baseinų. Tokių vaikų dalyvavimas projekte nemaža dalimi priklauso nuo savivaldybių galimybių ir geranoriškumo pavėžėti vaikus iš mokyklų į baseinus ir atgal.

„Džiaugiamės, kad galime koordinuoti mokymo plaukti projektus, kurie savo apimtimi vis plečiasi. 2014 m. mūsų koordinuojamų baseinų profesionalūs treneriai išmokė plaukti per 2000 vaikų. Tikimės, kad šiais metais šis skaičius ženkliai padidės, o ateityje bus patvirtintas privalomas bendrojo lavinimo mokinių mokymas plaukti, taip kaip yra pažangiausiose Europos valstybėse“ – sakė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė Ilona Judita Zuozienė. 

 Daugiau nuotraukų

3

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai