Mokymas plaukti

Startavo naujas projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ sezonas

VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro organizuojamas projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ pradėjo jau dvyliktąjį savo sezoną.

Šiais metais antrokų mokymo plaukti programoje dalyvauja 10 tūkst. vaikų iš dešimties Lietuvos apskričių – tai 2 tūkst. daugiau moksleivių nei praėjusiais mokslo metais.

Pasak programos organizatorių, projektas yra toks populiarus, kad padidėjus finansavimui ir galimybei priimti didesnį mokinių skaičių, vis tiek lieka vaikų, kurie nepatenka į plaukimo pamokas dėl vietų trūkumo baseinuose.

O trūksta ne tik plaukimo takelių, bet ir pačių baseinų, mat dalyje savivaldybių jų tiesiog nėra. Visgi, situacija per artimiausius metus turėtų pagerėti, nes baseinai statomi Molėtuose, Kupiškyje, Šilutėje, Naujojoje Akmenėje, Telšiuose, Plungėje ir kitur.

Šiemet Kaune lankytojams duris atvėrė „Žalgirio“ arenos baseinas, kuriame taip pat vyksta plaukimo pamokos. Prie vienos iš jų prisijungė ir Lietuvos plaukikų rinktinės vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas, pasidalinęs ir savąja patirtimi bei darbo metodais.

„Žaviuosi šia programa, nes vaikai turi galimybę atvykti į baseiną, ypač iš kaimų, provincijos. Jiems tai kartais gali būti vienintelė galimybė gyvenime susipažinti su baseinu, su vandens aplinka ir išmokti saugiai elgtis. Taip, kaip savo vaikus mokome pereiti per gatvę, taip turime išmokyti juos ir plaukti. Tai yra labai svarbu“, – pabrėžia treneris.

Kadangi plaukimo užsiėmimai vyksta rytais, pamokų metu, pradinukai turi laiko išbandyti ir kitus būrelius bei užklasines veiklas. Pasak trenerio, vaikams svarbu išmėginti kuo daugiau sporto šakų, kuo daugiau popamokinių užsiėmimų, kad žinotų, ko jie nori gyvenime ir atrastų save.

„Šis projektas – tai galimybė išmokti plaukti ir patiems nuspręsti, ar jūs norite toliau tęsti sportininko karjerą, ar jūs renkatės kitus būrelius“, – sako jis.

 

Ž. Ovsiukui džiugu, kad programą vykdo ir vaikus plaukti moko patyrę specialistai, kurie geba atpažinti būsimus plaukikus ir pasiūlyti jiems tęsti užsiėmimus baseine pasibaigus projektui.

„Su šia nepakartojama vaikų karta, Z karta, dirba labai kūrybingi treneriai, kuriems tenka susidurti su kiekvieno vaiko asmeniniais norais. Kiekvieną vaiką reikia pasiekti, todėl treneriai turi kelti savo kvalifikaciją ir mokytis. Patikėkite, tikrai dirba patys geriausi treneriai, kurie sugeba su vaikais susikalbėti. Trenerių kvalifikacija šioje programoje yra labai svarbi. Norint vaiką išmokyti plaukti, reikia sugebėti su juo dirbti“, – teigia jis.

Ž. Ovsiukas tiki, kad ši programa – pati geriausia galimybė vaikams išmokti pradinių plaukimo įgūdžių, o mokėti plaukti turėtų visi, nepriklausomai nuo amžiaus.

„Linkiu visiems išmokti plaukti, o tiems patiems geriausiems, kurie pajaus, kad nori būti čempionais, ateiti į mūsų plaukimo treniruotes ir tapti jais“, – kviečia treneris.

Antrokų plaukimo pamokas finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei projekte dalyvaujančios savivaldybės.

Projektą palaiko ir Lietuvos plaukimo federacijos rėmėjai – INVL, „Megrame“, „Vichy“ ir „Western Union Lietuva“.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai