Mokymas plaukti

Mokymas plaukti KCSM

Nuotraukos

Kauno Centro sporto mokykla, įsikūrusi miesto centre. Mūsų sporto mokyklos bazėje sportuoja tinklininkai, gimnastai, krepšininkai ir plaukikai. Sveikatingumo grupes lanko vaikai, norintys sustiprėti fiziškai, pakoreguoti netaisyklingą laikyseną. Sportinėse grupėse sportuoja apie 900 vaikų, kitose trumpalaikėse programose, užsiėmimus lanko virš 1300 vaikų.

Mokykla pastoviai vykdo įvairias vaikų neformalaus ugdymo ir užimtumo programas. Viena iš jų – vaikų mokymas plaukti. Tai yra ne tik užimtumo bet ir prevencijos nuo nelaimingų užsiėmimų programa, nes mokantis plaukti labiau pasitiki savimi, gali ir sugeba padėti kitiems. Susirūpinus vaikų saugumu vandenyje vyriausybiniu lygiu, mokymo plaukti programos susilaukė dar didesnio tėvų ir mokytojų dėmesio. Kauno Centro sporto mokykla gali pasigirti, kad turėdama mažą ir didelį  plaukimo baseinus, gali mokyti plaukti įvairaus amžiaus vaikus. Abu baseinai yra negilūs, todėl nebelieka gylio baimės ir vaikai greičiau įsisavina plaukimo įgūdžius. Patys mažiausi mokosi mažajame baseine, o mokyklinio amžiaus vaikai mokomi plaukti didžiajame. Bendro lavinimo mokyklų mokiniai, pagal pateiktas paraiškas, gali mokytis plaukti laike kūno kultūros pamokų. Mokinių atvežimu pasirūpina  siunčianti mokykla.

Šiuo metu, vykdant LR Vyriausybės ir Kauno miesto savivaldybės vaikų mokymo plaukti programas, mūsų mokyklos baseinus lanko 732 mokiniai iš Kauno ir Kauno rajono mokyklų.  Pirmų penktų klasių mokiniai (489) pagal respublikinę programą, trečiokai (243) pagal miesto finansuojamą vaikų mokymo plaukti programą. Ypač aktyvūs programų dalyviai iš Kauno P.Mašioto pradinės mokyklos, Kauno Šv.Pranciškaus vidurinės mokyklos ir A.Puškino gimnazijos. Šių mokyklų visi pradinių klasių mokiniai mokosi plaukti. Iš rajono aktyviai programoje dalyvauja Kauno rajono Neveronių vidurinės mokyklos ir Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai. Mokymo plaukti užsiėmimai vyksta rytinėmis plaukimo baseino darbo valandomis, Užsiėmimus veda patyrę plaukimo specialistai. Vaikai mokomi saugiai elgtis tiek vandenyje tiek prie vandens, supažindinami su skęstančiųjų gelbėjimo ypatumais, į užsiėmimus kviečiame profesionalius gelbėtojus. iš Kauno APGV. Deja, turime pripažinti, kad užsiėmimų kokybę mes galime užtikrinti, o užsiėmimų skaičius labai priklauso nuo programoje dalyvaujančių mokyklų vadovų ir mokytojų. Kai kurios mokyklos pasirūpina kad savaitėje būtų du užsiėmimai, Kauno Žaliakalnio progimnazija, Kauno P.Mašioto pradinė mokykla,  o kai kurios tik vieną, todėl, kai kurių grupių mokymo plaukti programa užsitęsia, tačiau plaukti išmoksta visi.

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai