Mokymas plaukti

,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2“ – Kauno „Kiras”

Picture_037

Antrus metus Lietuvos plaukimo federacija, laimėjusi KKSD programinį finansavimą, visoje šalyje įgyvendina vaikų mokymo plaukti projektą bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams. Kauno plaukimo klubas ,,KIRAS“ sėkmingai bendradarbiauja su Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo mokykla organizuodamas plaukimo pamokas.Vadovaujant patyrusiems plaukimo specialistams Valentinai Skyrienei ir Ilonai Zuozienei plaukimo pamokose talkina Lietuvos sporto universiteto studentai, būsimieji plaukimo treneriai.

Du kartus per savaitę kūno kultūros pamokų metu moksleiviai noriai renkasi į baseiną. Per plaukimo pamokas vaikai mokomi saugiai elgtis vandenyje ir plaukimo judesių pradžiamokslio. Siekiama, kad projekto pabaigoje moksleiviai gebėtų įveikti 25 metrų nuotolį be pagalbinių priemonių. Vaikų plaukimo įgūdžiai tobulėja sparčiai. Kiekvienoje pamokoje vaikai, mokytojai, treneriai kartu džiaugiasi naujais pasiekimais. Žingsnelis po žingsnelio einame link užsibrėžto tikslo.

Picture_037Bendraujant su mokinių tėvais atskleidžiame teigiamą plaukimo poveikį augančiam vaikui. Juk sporto mokslo ir medicinos tyrimais ne kartą yra patvirtintas teigiamas plaukimo poveikis vaikų sveikatai ir raidai:

  • plaukimas skatina normalų vaikų vystymąsi ir augimą;
  • didina organizmo atsparumą ligoms;
  • ugdo taisyklingą laikyseną, stiprina raumenyną;
  • gerina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, kitų organizmo sistemų funkcinę veiklą;
  • pratina laikytis asmens higienos reikalavimų bei ugdo socialinius įgūdžius.

Mūsų siekis — kokybiškai, patraukliai ir efektyviai organizuoti plaukimo pamokas, kad vaikai ir pasibaigus projektui sugrįžtų į baseiną, „užsikrėstų“ plaukimu.

Picture_019

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai