Mokymas plaukti

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ projekte plaukimo pamokas lankė 3518 vaikų

3518 vaikų – tiek šalies moksleivių rugsėjo–gruodžio mėnesiais lankė projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ plaukimo pamokas. Projektą koordinavo ir administravo Lietuvos plaukimo federacija, o finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės.

4 mėnesius trukusiame projekte dalyvavo vaikai 33 savivaldybių: Švenčionių r., Anykščių, Marijampolės, Prienų r., Alytaus m., Alytaus r., Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių, Pasvalio, Biržų, Kėdainių, Jonavos, Vilniaus m., Vilniaus r., Druskininkų, Šilalės, Visagino, Šalčininkų, Šakių, Birštono, Rietavo, Elektrėnų, Mažeikių, Telšių, Plungės, Akmenės, Utenos, Ignalinos, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Trakų r.

„Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tampa prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų. Bet ir tiems, kurie po pamokų yra labiau orientuojami į kitas papildomas veiklas – šokių, dailės, kalbų, informatikos ir pan. Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdo plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Tikimės, jog individualus vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – sakė LPF viceprezidentė dr. Ilona Judita Zuozienė.

Praėję 18 pamokų kursą vaikai įgijo šiuos įgūdžius: įgavo bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sekundes),  atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5–6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį –  ,,burbulai“), slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje),  judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius krauliu su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m) ir nuplaukti 25 m nugara ar krauliu.

Beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė pakliūti į plaukimo pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Nutolusių nuo baseinų mokyklų vaikų pavėžėjimu į pratybas rūpinosi savivaldybės. Projekte dirbo kūno kultūros ir sporto specialistui keliamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys treneriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų mokymo plaukti patirtį. Vaikai buvo mokomi plaukti pagal LPF parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką.

Mokymo plaukti pamokas vykdančių mokyklų, plaukimo klubų ir baseinų treneriai birželio mėnesį dalyvavo specialiai jiems surengtame seminare Kėdainiuose, kur susipažino su ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ projekto reikalavimais, kitų šalių gerąja patirtimi, su dr. A. Juozaičiu aptarė išgyvenimo vandenyje ir varžybinius įgūdžius, o su psichologu dr. Tomu Lagūnavičiumi analizavo motyvavimo priemones, veiksmo išmokimo metodus, besimokančių vaikų tipus ir kaip su jais dirbti.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai