Sportininkai

Medikai leido R.Meilutytei treniruotis visa jėga ir dalyvauti varžybose

Medikai leido po alkūnės lūžio pagijusiai olimpinei čempionei Rūtai Meilutyte sportuoti visa jėga. Tokią išvadą jie pateikė paaiškėjus kompiuterinės tomografijos, atliktos praėjusią savaitę Plimute, rezultatams.

„Noriu padėkoti visiems už paramą ir kantrybę: chirurgams, kurie operavo mane Anglijoje, ir Kauno klinikų medikams, kurie taip sėkmingai atliko antrąją operaciją ir išėmė metalinę plokštelę. Esu labai dėkinga savo treneriams Jonui Ruddui, Paris’ui Payne’ui, Lietuvos plaukimo federacijai ir rinktinės treneriui Žilvinui Ovsiukui, gydytojui Daliui Barkauskui ir, aišku, savo šeimai. Jie labai man padėjo ir dabar galiu džiaugtis, kad galiu visa jėga rengtis vasarai”, – sakė R.Meilutytė.

Kompiuterinė tomografija parodė, kad kaulas visiškai sugijęs ir R.Meilutytė gali treniruotis be apribojimų ir baseine, ir sporto salėje.

„Dar svarbiau, kad Rūtai leista nerti nuo bokštelio, todėl ji gali grįžti į varžybas. Pirmosios jų – Edinburgo tarptautinės varžybos Škotijoje kovo 11—13 dienomis”, – sakė R.Meilutytę treniruojantis J.Ruddas.

Šiuo metu R.Meilutytė su keliais „Plymouth Leander” plaukimo klubo nariais treniruojasi Floridoje.

„Treniruosimės dvi savaites. Labai geros sąlygos įtemptoms treniruotėms išvengiant vasario peršalimų ir ligų. Paprastai šiuo metu Rūta sirgdavo, todėl buvo planas išvengti nereikalingų trukdžių”, – sakė J.Ruddas.

R.Meilutytė alkūnę susilaužė Plimute, važiuodama dviračiu iš namų į treniruotę. Dėl šios traumos ji buvo priversta praleisti Europos čempionatą Izraelyje.

Vadovaujant visame pasaulyje žinomam alkūnių ir pečių chirurgui Andre Murphy, Nuffieldo ligoninėje Plimute plaukikei buvo atlikta stabilizavimo operacija, kurios metu alkūnė buvo sutvirtinta metaline plokštele. Vėliau plokštelę išėmė Kauno medikai, vadovaujami vieno geriausių Europoje sporto medicinos specialisto prof. Rimtauto Gudo.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai