Šuoliai į vandenį

„World Aquatics“ pasaulio čempionato starte – šuolininkai į vandenį

Martynas Lisauskas ir Sebastian Konecki išvyko į pasaulio čempionatą / LTU Aquatics nuotr.

Liepos 14-22 d.
Fukuoka, Japonija
Rezultatai / Rezultatai (gyvai)
Oficiali svetainė
Kur žiūrėti tiesiogiai?

Penktadienį Japonijos mieste Fukuokoje startuoja „World Aquatics“ pasaulio čempionatas. Pirmieji čia varžybas atidarys dailiojo plaukimo ir šuolių į vandenį atstovai, tarp kurių ir du Lietuvos sportininkai, šalies čempionai 15-metis Martynas Lisauskas ir 19-metis Sebastian Konecki.

Savo pasirodymą vilniečiai pradės šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino varžybomis (63 užsiregistravę dalyviai). 12-a geriausiai teisėjų įvertintų sportininkų pateks į sekmadienio rytą (Lietuvos laiku) vyksiantį šios rungties finalą.

Vyriausiam kvalifikacijos dalyviui – 33-eji, o jauniausiam – tik 14-a metų, tad abu Lietuvos sportininkai varžysis su labiau patyrusiais šuolininkais.

Mūsiškiai vėliau čempionate taip pat dalyvaus ir olimpinėje šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje (70 dalyvių).

Praėjusiame pasaulio čempionate Budapešte Lietuvai šuolių į vandenį varžybose atstovavo tik S. Konecki, dalyvavęs vyrų 1 m tramplino kvalifikacijoje, kur užėmė 41 vietą.

Šiemet jaunasis sportininkas turėjo pasirodyti Europos žaidynėse Lenkijoje, tačiau dėl dar prieš šalies čempionatą lūžusio padikaulio jas buvo priverstas praleisti, reabilituotis ir tęsti pasiruošimą pasaulio čempionatui.

„Dėl Europos žaidynių – liūdna. Jos vyksta kas ketverius metus, bet gal sudalyvausiu dar po ketverių metų. Bet pasaulio čempionatas svarbesnis. Praėjusiame pasaulio čempionate, manau, visai stabiliai sušokinėjau. Šiame – darysiu vieną naują šuolį nuo 1 m tramplino. Tikiuosi, jį pavyks gerai padaryti ir šokinėti stabiliai. Aišku, bus iššūkis, nes būsim Japonijoje, reiks prisitaikyti prie skirtingos laiko juostos. Bus įdomu“, – prieš čempionatą sakė S. Konecki.

Sebastian Konecki / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

LIETUVIŲ STARTAI

 • Liepos 14 d. (penktadienis)
  • 9.00 val. 1 m tramplinas, atranka – dalyvauja S.Konecki, M.Lisauskas
 • Liepos 16 d. (sekmadienis)
  • 8.30 val. 1 m tramplinas, finalas*
 • Liepos 19 d. (trečiadienis)
  • 3.00 val. 3 m tramplinas, atranka – dalyvauja S.Konecki, M.Lisauskas
  • 9.30 val. 3 m tramplinas, pusfinalis*
 • Liepos 20 d. (ketvirtadienis)
  • 12.00 val. 3 m tramplinas, finalas*

*jeigu pateks

Sportininkus čempionate lydi trenerė Jurga Simanavičienė.

Varžybas bus galima stebėti per „AllAquatics“ arba „World Aquatics Recast Channel“ (mokamai).

Lietuvai „World Aquatics“ pasaulio čempionate iš viso atstovauja devyni sportininkai, be šuolininkų į vandenį čia taip pat varžysis ir septyni mūsų šalies plaukikai. „LTU Aquatics“ primena, kad plaukimo varžybos Fukuokoje prasidės liepos 23  dieną.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai