Šuoliai į vandenį

Šuolininkas į vandenį Martynas Lisauskas – Mažųjų Kristoforų laureatas

S. Žiūros nuotr.

Išskirtiniais mokslo, kultūros, meno, sporto ir pilietiškumo pasiekimais garsėjantiems moksleiviams Vilniaus rotušėje kovo 11-ąją įteikta dvylika Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimų. Tai – jų talento ir pasiekimų pripažinimo ženklas bei miesto padėka už darbštumą bei atkaklumą, siekiant tikslų ir kuriant ateities Vilnių, rašoma savivaldybės pranešime.

„Apdovanojimas pavadintas Mažojo Šv. Kristoforo vardu, bet negaliu pasakyti, kad tai mažesnis apdovanojimas nei Šv. Kristoforo statulėlės – tai būtų tas pats, kaip sakyti, kad Vasario 16 d. arba Kovo 11 d. yra mažesnė šventė. Šie apdovanojimai yra įvertinimas to, ką jau nuveikėte: jūsų pasiekimų mokslo ir meno srityse, laimėjimų sporte. Ir tai yra tik pradžia, bet daug žadanti pradžia. Tikiu kiekvieno laureato sėkme ir dar geresniais pasiekimais ateityje“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Tarp dvylikos laureatų – šuolininkas į vandenį Martynas Lisauskas. Jaunasis sportininkas gimęs šokinėti į vandenį: jis nuo mažens stebino savo šuoliais ir meile jiems. Nuo antros klasės prasidėjo startai tarptautinėse varžybose ir prizinės vietos.

Praėjusiais metais Kanadoje vykusiame Pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionate Martynas užėmė garbingą aštuntą vietą – tai kol kas aukščiausias lietuvių pasiekimas tokio rango varžybose.

Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimams gabius mokinius nominavo jų mokytojai, treneriai ir aktyvūs vilniečiai. Apdovanojimai nuo 2016 m. kasmet įteikiami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Daugiau apie ceremoniją čia.

vilnius.lt inf.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai