Varžybos

Romoje – lietuvių pergalės ir kelialapis į Rio + komentarai

@Deepbluemedia /Giorgio Scala
 
Lietuvos plaukikai penktadienį Romoje sėkmingai startavo tarptautinėse Septinių kalvų (“Sette Colli”) varžybose.
 

Anykštėnas Giedrius Titenis, kuris prieš šešerius metus Romoje iškovojo pasaulio čempionato bronzą, šįsyk iškovojo kelialapį į Olimpines žaidynes Rio de Žaneire. Jis 100 m krūtine nuplaukė per 1.00,10 min., užėmė pirmąją vietą ir įvykdė Olimpinių žaidynių A lygio normatyvą, garantuojantį kelionę į Rio.

Rūta Meilutytė plaukdama 100 krūtine taip pat užėmė pirmąją vietą (1.05,68 min.).

“Daugeliu atžvilgiu Rūtai tai buvo geresnis plaukimas nei prieš savaitę Canė Prancūzijoje. Nors ji plaukė kiek lėčiau, plaukimo eiga buvo daug geresnė. Daugiau kontrolės, geresnis santykis su vandeniu. Komandos gydytojas sako, kad ji jau beveik sveika, nors Rūta dar kovoja su virusine infekcija, kuri kankino ją pastarąsias tris savaites. Apskritai, tai labai gera diena Lietuvos plaukimui!”, – po penktadienio plaukimų sakė R.Meilutytės treneris Jonas Ruddas.

Asmeninį rekordą Romoje pasiekė panevėžietis Danas Rapšys, kuris 50 m nugara finale nuplaukė per 25,48 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.

Treniruotis į Plimutę persikėlęs Mindaugas Sadauskas taip pat pasiekė asmeninį rekordą. 50 m laisvuoju stiliumi jis įveikė per 22,54 sek. ir laimėjo B finalą.

JAV besimokantis Tadas Duškinas 100 m peteliške nuplaukė per 54,87 sek. ir B finale užėmė 7-ąją vietą, o bendrai liko 15-as.

“Labai džiaugiuosi dėl Mindaugo Sadausko. Tai geriausias jo laikas. Jis nugalėjo labai stiprius plaukikus B finale. Tai suteiks jam pasitikėjimo savimi sekmadienį plaukiant 100 m laisvu stiliumi. Šiam nuotoliui mes treniravomės daugiau nei 50 m”, – apie M.Sadausko rezultatą sakė dabar jį treniruojantis J.Ruddas.

Vyriausiasis Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas penktadienio sėkmę laiko dėsninga ir pavadino ją etapu rengiantis pasaulio čempionatui Kazanėje.

“Rezultatai gerėja, artėjame prie Kazanės. Giedrius Titenis juda į priekį, Mindaugas Sadauskas savo geriausią rezultatą padarė, tai džiugina. Rūta vėl parodė savo galimybes. Tikrinamės. Visi tikslai bus pasiekti Kazanėje. Galima teigti, kad Roma sėkminga Giedriui. Labai gerai, kad laiko susiderinti turi visa komanda – ne tik plaukikai, bet ir medikai, ir masažistai. Tai labai svarbu”, – sakė Ž.Ovsiukas.

Lietuvių plaukimai Romos baseine suteikė džiaugsmo ir Lietuvos plaukimo federacijos prezidentui Tomui Kučinskui, kuris visas varžybas žiūrėjo vietoje.

“Viskas vyksta pagal planą, kaip ir sumanyta. Daug asmeninių rekordų, tai džiugina. Rūta niekada birželio mėnesį niekada neplaukė tokiu greičiu, net prieš Olimpines žaidynes Londone. Tai nuteikia labai optimistiškai prieš startus Kazanėje. Giedrius Titenis parodė rezultatą, kaip ir pernai, pagal planą. Labai džiugina Danas, kuris pagerino savo 50 m nugara plaukimo rekordą pusę sekundę, o tai yra labai daug, – sakė T.Kučinskas. – Savo ruožtu Mindaugas Sadauskas niekada neplaukė taip greitai, net su specialiu kostiumu, kai tokie buvo leidžiami. Tai, kad jis pasigerino 50 m savo asmeninį rekordą, rodo, kad turime daug gerų perspektyvų. Bus labai įdomi akistata tarp Dano Rapšio ir Mindaugo Sadausko plaukiant 100 m laisvu stiliumi”.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai