Varžybos

Baltijos valstybių čempionatas ir jaunučių mačas

Individualūs ir komandiniai taškai – suaugę

Individualūs ir komandiniai taškai – jaunučiai

Kovo 8-9 d. Tartu mieste (Estija) vyko tradicinis Baltijos valstybių čempionatas ir jaunučių mačas. Lietuvos plaukikams tai trečiosios varžybos iš eilės (Lietuvos žiemos pirmenybės, vasario 21-23 d.; Tarptautinės varžybos Berlyne, kovo 1-3 d.) ir dar viena galimybė gerinti asmeninius rezultatus, vykdyti normatyvus į Pasaulio čempionatą.

Šios varžybos skiriasi nuo kitų tuo, jog pagrindinė kova vyksta komandinėje įskaitoje. Komandas  sudarė po  20 merginų ir 20 vaikinų jaunučių ir suaugusiųjų tarpe. Du geriausi plaukikai kiekvienoje rungtyje pelnė komandinius taškus. Už pirmąją vietą skiriami 7 taškai, už antrąją – 5, trečią – 4, ketvirtą – 3, penktą – 2 ir šeštą 1 taškas.  Plaukikai privalo siekti ne tik savo asmeninių rezultatų, bet ir plaukti ne sau, o komandai naudingus nuotolius. Tiek Estija, tiek Latvija, tiek ir Lietuva į šias varžybas delegavo geriausius savo plaukikus, kurie atrinkti kiekvienos šalies nacionaliniame čempionate.

Pasibaigus varžyboms paaiškėjo, jog Lietuva ir suaugusiųjų, ir jaunučių įskaitoje iškovojo pirmąsias vietas.

Suaugę laimėjo gan užtikrintai:  LTU 321, EST 241, LAT 201. Daugiausiai komandinių taškų Lietuvai, suaugusiųjų įskaitoje, pelnė Danas Rapšys ir Vaiva Gimbutytė.

Jaunučių įskaitoje kova buvo žymiai atkaklesnė  ir nugalėtojas sprendėsi paskutinėse rungtyse: LTU 233, EST 222, LAT 183. Daugiausiai taškų jaunučiams pelnė Matas Lataitis ir Beatričė Kanapienytė.

„Mūsų komandinio darbo taktika pasiteisino, laimėjom varžybas. Dėkoju sportininkams ir treneriams už pasiaukojimą dėl komandos“ – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas.

I-os ir II-os dienos rezultatai

Starto protokolai
Nuostatai

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai