Plaukimas

S.Bilio treneris: jis gali pasiekti savo tikslus

Šįmet didžiulę pažangą padaręs plaukikas Simonas Bilis paskutinį pasirengimo Olimpinėms žaidynėms etapą pasirinko treniruotis JAV, prižiūrimas žinomo sprinto specialisto Toddo DeSorbo. ltuaquatics.com paprašytas pasidalyti darbo su Žaidynėse debiutuosiančiu lietuviu įspūdžiais, šis treneris apie S.Bilį atsiliepė labai šiltai.

„Paskutiniojo pasirengimo etapo esmė – kad Simonas liktų „aštrus”, išlaikytų greitį, jėgą ir ištvermę, tuo pačiu metu stengdamasis ir pailsėti. Baigiame jo jėgos treniruočių pasirengimą ir leidžiame pailsėti kojomis. Būtent jos yra svarbiausias Simono jėgą generuojantis įrankis”, – sakė T.DeSorbo.

Pasak jo, Šiaurės Karolinos valstijos universitete S.Bilis beveik kasdien dirba didžiausią dėmesį skirdamas greičiui ir technikai.

„Didžioji dalis pasirengimo čia, Šiaurės Karolinos valstijos universitete, yra pagrįsta varžybų imitacija ir varžybiniu tempu kiekvieną dieną. Kai kuriomis dienomis dėmesys skiriamas 50 m laisvuoju stiliumi, kai kada – 100 m, tačiau kiekviena diena yra varžybų. Be to, skiriame papildomą dėmesį technikai, varžybų strategijai ir panašiems dalykams”, – sakė T.DeSorbo.

Anot jo, S.Bilio požiūris į pasirengimą ir disciplina visus šiuos metus buvo puiki.

„Visus metus pagrindinį dėmesį jis skyrė savo tikslams. Pirmasis tikslas buvo iškovoti kelialapį į Rio olimpiadą. Tai jis pasiekė per olimpinę atranką Kanadoje. Antrasis tikslas – patekti į Žaidynių finalą. Dabar jis siekia antrojo tikslo. Viso proceso metu Simonas buvo nusiteikęs teigiamai. Kasdien jis dirba sunkiai ir uoliai. Jei varžybų dieną Rio jis bus stiprus psichologiškai, jis gali pasiekti savo tikslus”, – sake T.DeSorbo.

Olimpinėse žaidynėse S.Bilis laisvuoju stiliumi plauks 50 ir 100 m. nuotolius, taip pat kombinuotą estafetę 4 x 100 m.Some POWER MAINTENANCE work with the Lithuanian Lightning! 12 DAYS till RIO! @sbilis by @todddesorbo

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai