Plaukimo vystymas

Ieškoma būdų atgaivinti Elektrėnų plaukimo bazę

Tęsiant Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) iniciatyvą ieškoti  būdų, kaip efektyviau panaudoti šalies baseinus, šią savaitęLPF prezidentas Tomas Kučinskas susitiko su Elektrėnų savivaldybės meru Kęstučiu Vaitukaičiu ir administracijos direktoriumi Virginijumi Pruskumi.

Susitikimo tikslas buvo aptarti galimybes paversti Elektrėnuose esantį 50 m ilgio 8 plaukimo takelių baseiną plaukimo rinktinių stovyklų vieta. Turint geras apgyvendinimo, maitinimo ir poilsio sąlygas, stovyklas Elektrėnuose galėtų rengti ne tik Lietuvos, bet užsienio plaukimo rinktinės.

“Elektrėnai iš esmės turi gerą bazę. Skyrus dėmesio, šiame mieste galima sudaryti puikias sąlygas plaukikams ir tiesiog moksleiviams, kuriuos būtina išmokyti plaukti”, – sakė LPF prezidentas T.Kučinskas.

Elektrėnų savivaldybėje 6 mokyklose, vykdančiose pradinio ugdymo programą, šiuo metu mokosi 214 antrokų, kuriuos būtų galima išmokyti plaukti pagal LPF vykdomą mokymo plaukti programą. Iš jų 108 mokiniai – dviejose Elektrėnų miesto mokyklose ir 106 – keturiose Vievio miesto ir savivaldybės kaimų mokyklose.

Šiuo metu Elektrėnų baseinas nėra visiškai išnaudojamas – vasarą išleidžiamas vanduo, nevyksta plaukimo stovyklos, nėra kvalifikuotų ir entuziastingų trenerių. Todėl ne tik išmokoma plaukti mažai vaikų, bet ir nevystomas sportinis plaukimas. Šalies čempionatuose jau seniai nematyti besirungiančių plaukikų iš Elektrėnų.

Susitikimo metu išaiškėjo esminės baseino atgaivinimo gairės – iš pradžių rasti bent du kvalifikuotus plaukimo trenerius, suformuoti modelį, kaip mokyti vaikus plaukti, kad iš išmokusiųjų bent 20–30 kasmet pereitų į sportinio plaukimo treniruotes, paversti Elektrėnų baseinus stovyklų baze ir ieškoti finansinių galimybių baseino renovacijai.

Elektrėnų meras K.Vaitukaitis pripažino, kad savivaldybė neturi aiškios strategijos, kurias sporto šakas plėtoti. Tačiau, pasak jo, turint tokį baseiną plaukimas turėtų būti vienas iš prioritetų.

Susitikimo pabaigoje sutarta, kad LPF pateiks savo viziją ir finansinius skaičiavimus dėl Elektrėnų baseino vystymo galimybių. Savo ruožtu Elektrėnų savivaldybės administracija įsipareigojo įtraukti LPF pateiktus skaičiavimus į sporto šakų vystymo strategijos projektą, kuris bus teikiamas tarybai tvirtinti.

LPF prezidentas taip pat apsilankė VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centre, kur susitiko su direktoriumi Kęstu Vitkausku, apžiūrėjo baseiną ir jo patalpas, aptarė baseino veiklą.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai