Plaukimas

Plaukimo čempionate Latvijoje – Lietuvos plaukikų laimėjimai

Vytė Gelažytė (archyvas) / LTU Aquatics nuotr.

Gegužės 2–4 d. Ryga, Latvija 50 m baseinas Rezultatai / transliacija

Panevėžio „Žemynos“ plaukikai tęsia pasirodymą Rygoje vykstančiame atvirame Latvijos čempionate. Penktadienio varžybose ant prizininkų pakylos lipo trys lietuviai.

Moterų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje nugalėtoja tapo Vytė Gelažytė. Panevėžietė nuotolį įveikė per 5 min. 13,11 sek. ir aplenkė antrą vietą užėmusią Anastasiją Korolko (5:15.79) iš Latvijos.

V. Gelažytė greičiausiai šią distanciją buvo nuplaukusi 2022 metais Lietuvos čempionate Klaipėdoje, kai tąkart finišavo per 5 min. 7,10 sek.

Vytė Gelažytė (viduryje) / Roberts Voskans / SportaFoto.com (Latvijos plaukimo federacijos) nuotr.

Vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje sidabro medalį pelnė Matas Činga. Lietuvis finale užfiksavo 1 min. 53,77 sek. rezultatą. Greičiau už panevėžietį plaukė tik latvis Reds Rullis (1:52.28).

M. Čingos šios rungties karjeros rekordas yra 1 min. 52,79 sek.

Matas Činga (kairėje) / Roberts Voskans / SportaFoto.com (Latvijos plaukimo federacijos) nuotr.

Dar vieną sidabro medalį į Panevėžio plaukikų kraitį pridėjo Augustė Jakštaitė. Ji moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje finišavo antra, nuotolį įveikusi per 1 min. 5,11 sek. Auksas čia atiteko Turkijai atstovaujančiai bulgarei Ekaterinai Avramovai (1:01.98).

A. Jakštaitės asmeninis šios rungties rekordas yra 1 min. 4,37 sek.

Augustė Jakštaitė (kairėje) / Roberts Voskans / SportaFoto.com (Latvijos plaukimo federacijos) nuotr.

Primename, kad ketvirtadienį aukso medalį vyrų 400 m laisvu stiliumi rungtyje pelnė M. Činga, moterų 200 m nugara rungtyje sidabrą iškovojo A. Jakštaitė, o analogiškoje vyrų rungtyje bronza atiteko Arminui Murėnui.