Plaukimas

LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje svarstyta plaukimo baseinų situacija Vilniuje

 

Posėdyje dalyvavo Lietuvos plaukimo federacijos ir Lietuvos vandensvydžio federacijos atstovai.

LPF prezidentė I.Zuozienė informavo komisijos narius, kad šiuo metu Vilnius pagal baseinų skaičių ir būklę lyginant su kitomis Europos sąjungos valstybių sostinėmis yra bene prasčiausioje situacijoje. Vasarai uždarius Vilniaus Lazdynų 50 metrų baseiną sostinėje nėra nei vieno baseino, kuriame galėtų būti vykdomos aukštesnio rango plaukimo varžybos pagal FINA taisykles. Susirūpinimą kelia tai, kad baseino uždarymo priežastis pagrindinės akcininkės – Vilniaus miesto savivaldybės – nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio susidariusi 170 tūkst. Lt. skola už plaukimo sporto mokyklos vaikų ir šiuolaikinės penkiakovės sportininkų treniruotes.

Keista buvo klausytis Vilniaus miesto administracijos Kultūros, švietimo ir sporto departamento skyriaus vedėjo Algimanto Liubinsko žodžių, jog tai dideli pinigai Vilniaus miestui. Juk kitose ES valstybių sostinėse savivaldybės išlaiko po keliolika 25 m ir 50 m uždarų ir atvirų baseinų ir jų kompleksus. Neramina ir tai, kad Vilniaus savivaldybė nepateikė konkrečių skolos gražinimo terminų bei numatomų kelių ieškoti finansavimo baseino remontui.

Po ilgų diskusijų LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis pasiūlė suformuluoti kreipimąsi į Ūkio ministeriją dėl galimybių ieškoti finansavimo baseino renovacijai. Taip pat bus kreiptasi į Vilniaus savivaldybę, prašant sukonkretinti skolos gražinimo terminus ir baseino veiklos atnaujinimo laiką.

Belieka tikėtis, kad Vilniaus miesto valdžia supras baseinų funkcionavimo svarbą ne tik vandens sporto šakų vystymui, bet ir gyventojų sveikatingumo, vaikų ir jaunimo užimtumo, socializacijos ir mokymo plaukti tikslais. Tai, be abejonės, ir šalies prestižo reikalas – turėti sostinėje baseiną, kuriame galėtų vykti plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės, vandensvydžio, šuolių į vandenį tarptautinės varžybos.

{jpageviews 00 none}  (iki gegužės 15 d.  buvo peržiūrėta 205) 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai