Plaukimas

Lietuvos plaukimo čempionate – užsitęsusi kova dėl Olimpinių kelialapių

Foto: http://vs-foto.lt

Gegužės 26–28 dienomis „Girstučio“ baseine Kaune vyks Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame savo jėgas išbandys daugiau kaip 280 plaukikų iš 6 šalių.

Čempionatas įtrauktas ne tik į Olimpinių Rio de Žaneiro žaidynių, bet ir į kitais metais Vengrijos sostinėje Budapešte vyksiančio pasaulio plaukimo čempionato atrankinių varžybų sąrašus, todėl Kaune varžysis ir šią savaitę iš Europos plaukimo čempionato Londone sugrįžę geriausi šalies plaukikai bei svečiai iš Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos ir JAV.

Atrankos normatyvai į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes
Atrankos normatyvai į 2017 m. Pasaulio plaukimo čempionatą Budapešte

Savo sporto mokykloms ar klubams atstovaus net 9 Europos čempionate dalyvavę lietuviai, tarp kurių Europos čempionato bronzos medalių laimėtojai Giedrius Titenis ir Danas Rapšys, 10 Londone dalyvavusių Estijos plaukikų, 1 Europos čempionate dalyvavusi Latvijos plaukikė. Daugumai šių atletų tai bus dar vienas  šansas mėginti įvykdyti Olimpinį „A“ normatyvą, arba kuo arčiau prie jo priartėti tikintis sulaukti tarptautinės plaukimo federacijos kvietimo į Rio de Žaneiro olimpiadą.

Olimpinius normatyvus įvykdyti laiko lieka vis mažiau – liepos 3 d. yra  paskutinė diena, todėl šalies čempionate sportininkai jėgų netaupys.

Lietuvos plaukimo čempionatas kartu yra ir paskutinės kvalifikacinės varžybos po kurių paaiškės Lietuvos jaunimo rinktinė, kuri liepos 6-10 d. gins Lietuvos garbę Europos jaunimo plaukimo čempionate Vengrijoje.

Atrankos kriterijai į 2016 m. Europos jaunimo plaukimo čempionatą Vengrijoje 

Finalinių plaukimų pradžia:

gegužės 26 d. 17.00 val.
gegužės 27 d. 17.00 val.
gegužės 28 d. 16.00 val.

Įėjimas nemokamas

Starto protokolai / Rezultatai

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai