Plaukimas

Lietuvos plaukikai į Kazanę vyksta visiškai pasirengę

Jau ketvirtadienį Lietuvos plaukikai išvyksta į Kazanę (Tatarstanas, Rusija) dalyvauti Pasaulio plaukimo čempionate. Tai svarbiausios sezono varžybos, kurioms Rūta Meilutytė ir didžioji Lietuvos rinktinės dalis pasirengimą baigia Rumunijos sostinėje Bukarešte.

 

„Komanda kaip kumštis, vaikinai su Rūta puikia sutaria. Visi testai nuteikia pozityviai“, – sakė Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas.

Pasak jo, dabar ikivaržybinis periodas, kai mažinamas krūvis ir laukiama varžybų. „Tai pats mėgstamiausias sportininkų etapas, kai darbas jau padarytas, lieka individualiai tobulinti varžybų taktiką”, – sakė Ž.Ovsiukas.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė R.Meilutytė taip pat teigia esanti pasirengusi startams Kazanėje.

„Į Kazanę skrendu geros nuotaikos, stengiuosi likti rami. Jaučiuosi pasirengusi”, – prieš kelionę į Pasaulio čempionatą sakė R.Meilutytė.

Ji pasakojo, kad stovyklos Rumunijoje metu stengiasi kaupti jėgas lemiamiems startams.

„Krūvis sumažėjęs, tačiau labai svarbu išlaikyti greitį ir ištvermę”, – sakė R.Meilutytė, pridurdama, kad treniruočių sąlygos labai geros.

„Taip, tai paskutinis etapas. Treniruočių apimtis ir krūvis mažėja, o jos tampa savotiškomis varžybų repeticijomis. Svarbiausia – leisti sportininkams pasiilsėti ir atsirasti teigiamiems prisitaikymams, tuo pačiu neprarandant kondicijos. Pasiekti tokią pusiausvyrą sudėtinga”, – sakė R.Meilutytę ir Mindaugą Sadauską treniruojantis Jonas Ruddas.

Pasak jo didžiausias dėmesys skiriamas pačiam varžybų procesui ir tinkamam nusiteikimui.

„Teisinga mąstysena, teisingas kūnas“, – sakė J.Ruddas.

Pasak jo, R.Meilutytė, kuri Kazanėje plauks 50 ir 100 m krūtine, atrodo gerai.

„Iki varžybų dar savaitė, o mano patirtis rodo, jog kasdien iki varžybų ji atrodys vis geriau”, – sakė R.Meilutytės treneris.

Prieš Kazanę Lietuvos plaukikai treniruojasi privačiame klube Bukarešte. Ši vieta parinkta neatsitiktinai.

„Rūtą ir visą rinktinę pakvietė paviešėti Atėnų olimpinė čempionė, dabar Rumunijos  plaukimo federacijos prezidentė Camelia Potec. Tai privatus „Stejarii Country“ klubas, privati aplinka. Į klubą gali patekti tik jo nariai, todėl sąlygos čia puikios. Turime viską, ko reikia treniruotėms: baseinas atviras, oras puikus, geros emocijos. Treniruoklių salė aprūpinta visa įmanoma įranga. Laikas toks pat kaip Kazanėje. Vaikinams varžyboms ruoštis netrukdo papildomi namų rūpesčiai. Šiltas oras tinkamas sprinto treniruotėms”, – pasakojo Ž.Ovsiukas.

Taip pat neatsitiktinai Lietuvos kombinuotos estafetės rinktinės narys Danas Rapšys drauge su Povilu Strazdu treniruojasi atskirai Alytuje.

„Danas yra jaunosios kartos plaukikas, skiriasi jo treniruotės, krūviai, kuriuos puikiai derina trenerė Ina Paipalienė. Plaukiant nugara jam geriausia treniruotis uždarame baseine. Po praėjusio sezono bendrų stovyklų plaukimo federacija pritarė jo individualiam pasirengimo planui, nusprendėme jam sudaryti individualias treniruočių sąlygas pagal poreikį,  siekiant maksimalaus rezultato plaukiant 200 m nugara“, – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Ž.Ovsiukas.

Pasak jo, sklandžiam kombinuotos estafetės, su kuria siejama daug vilčių, plaukimui trukdžių nėra.

„Su Danu kartu stovyklavome Kolorado Springso aukštikalnių stovykloje, estafetės perdavimą su Danu vaikinai repetavo Lietuvos čempionate. Viskas gerai“, – sakė Ž.Ovsiukas.

Šiuo metu Rumunijoje pasirengimą Kazanei baigia R.Meilutytė, Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, ir Tadas Duškinas.

Lietuvos plaukikų startai Kazanėje:

Rūta Meilutytė – 50 ir 100 m krūtine;
Raminta Dvariškytė – 200 m krūtine;
Giedrius Titenis – 50, 100 ir 200 m krūtine;
Danas Rapšys – 100, 200 m nugara ir 200 m l.stiliumi;
Povilas Strazdas – 200 m kompl. pl.;
Mindaugas Sadauskas – 100 m l.stiliumi;
Simonas Bilis – 50 m l.stiliumi;
Tadas Duškinas – 50 ir 100 m peteliške;
Lietuvos vyrų rinktinė – 4 x 100 m komb. ir 4 x 100 m l.stiliumi estafetės.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai