Plaukimas, Šuoliai į vandenį

Lietuva į Europos čempionatą siunčia devynis plaukikus ir du šuolininkus į vandenį (atnaujinta)

Milan „Gale” Muškatirović sporto centras Belgrade / „LTU Aquatics“ nuotr.

Birželį Serbijos sostinėje Belgrade vyksiančiame „European Aquatics“ čempionate Lietuvai atstovaus 11 sportininkų rinktinė. 37-ąjį kartą rengiamose varžybose dalyvaus du mūsų šalies šuolininkai į vandenį ir devyni plaukikai, tarp kurių yra ne tik debiutantų, bet ir praėjusio čempionato finalininkų.

Čia pasirodys 2022 m. čempionato prizininkas Andrius Šidlauskas, olimpinį kelialapį jau užsitikrinęs Danas Rapšys, taip pat Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Rokas Jazdauskas, Jokūbas Keblys, Džiugas Miškinis, Kristupas Trepočka ir Justine Murdock, pirmą kartą atstovausianti nacionalinei komandai.

„LTU Aquatics“ nustatytus atrankos kriterijus taip pat atitiko Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Aleksas Savickas, Mantas Kaušpėdas ir Sylvia Statkevičius, tačiau šie plaukikai į Belgradą nevyks, nes ruošiasi kitiems svarbiems startams.

R. Meilutytė, K. Teterevkova ir A. Savickas pagal individualų planą toliau intensyviai rengiasi vasaros olimpinėms žaidynėms. Jaunimo rinktinės narių – M. Kaušpėdo, S. Statkevičius ir kitų – dar laukia Europos jaunimo plaukimo čempionatas Vilniuje.

Į Serbijos sostinę taip pat vyks du geriausi Lietuvos šuolininkai į vandenį: vilniečiai Sebastian Konecki ir Martynas Lisauskas.

Tiek plaukimo, tiek šuolių į vandenį varžybos prasidės birželio 17 dieną ir tęsis iki 23 dienos.

Būtent birželio 23 diena žymi olimpinės plaukimo atrankos pabaigą, todėl čempionatas Belgrade – paskutinė proga sportininkams įvykdyti normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Primename, kad praėjusiame Europos čempionate Romoje, Italijoje, (2022 m.) Lietuvai atstovavo devyni plaukikai.

Tąkart medalius šaliai iškovojo R. Meilutytė (50 m krūtine – auksas, 100 m krūtine – bronza), K. Teterevkova (200 m krūtine – bronza) ir A. Šidlauskas (100 m krūtine – bronza).

Lietuvos komanda 2024 „European Aquatics“ čempionate Belgrade:

 1. Rokas Jazdauskas – plaukimas
 2. Jokūbas Keblys – plaukimas
 3. Sebastian Konecki – šuoliai į vandenį
 4. Martynas Lisauskas – šuoliai į vandenį
 5. Tomas Lukminas – plaukimas
 6. Džiugas Miškinis – plaukimas
 7. Justine Murdock – plaukimas
 8. Tomas Navikonis – plaukimas
 9. Danas Rapšys – plaukimas
 10. Andrius Šidlauskas – plaukimas
 11. Kristupas Trepočka – plaukimas

Oficiali čempionato svetainė – https://www.len.eu/belgrade2024/

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai