Plaukimas

„European Aquatics“: Europos jaunimo plaukimo čempionatas Lietuvoje – dviguba šventė

Iki 50-ojo „European Aquatics“ jaunimo plaukimo čempionato Vilniuje liko mažiau nei 100 dienų. Tokio lygio plaukimo renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse organizuojamas pirmą kartą, o pasiruošimo šiam istoriniam įvykiui darbai jau įgauna vis didesnį pagreitį.

Šalies sostinėje su „LTU Aquatics“ prezidentu Sauliumi Binevičiumi bei čempionato organizacinio komiteto (LOC) nariais susitiko „European Aquatics“ Sporto direktorius Apostolos Tsagarakis, Plaukimo techninio komiteto (TSC) pirmininko pavaduotoja Mireille Zimmer ir „Swiss Timing“ plėtros inžinierius Charlie Fried.

Vizito metu „European Aquatics“ atstovai turėjo galimybę apžiūrėti ir įvertinti visus oficialus čempionato viešbučius, kuriuose apsigyvens sportininkai, treneriai, kineziterapeutai, komandų vadovai, varžybų teisėjai ir kiti garbingi svečiai iš beveik pusšimčio Europos valstybių.

Svarbiausi organizaciniai čempionato klausimai, tolesni pasirengimo ir planavimo darbai su svečiais iš „European Aquatics“ buvo aptarti ir konkretizuoti Lazdynų baseine – būtent ši dar pernai pagal tarptautinės vandens sporto šakų federacijos „World Aquatics“ standartus rekonstruota sporto bazė, talpinanti 50 m ir 25 m baseinus, liepos 2–7 dienomis priims perspektyviausius Sezono žemyno jaunuosius plaukikus.

„Svečiai iš „European Aquatics“ liko maloniai nustebinti mūsų turima infrastruktūra, puikiais viešbučiais ir bendru mūsų komandos progresu rengiantis čempionatui. Europos jaunimo plaukimo čempionate tikimės sulaukti apie 800 asmenų, dalyvių, aptarnaujančio personalo iš 49 Europos šalių, todėl tai tikrai nemenkas organizacinis iššūkis. Turime kompetentingą, profesionalią komandą, kuri, tikiu, leis šį istorinį renginį Lietuvoje vadinti sėkmingu“, – sakė „LTU Aquatics“ generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.

„Esame labai patenkinti tuo, ką išvydome. Net jeigu kas nors ir neatitiko pradinės mūsų vizijos, drauge jai suradome ne vieną tinkamą alternatyvą ir planą, dėl ko šiandien galime būti ramūs. Itin vertime tą lankstumą, kurį suteikia tiek ši sporto bazė, tiek organizacinis komitetas.

Esame įsipareigoję padaryti viską, kas mūsų jėgoms, kad išpildytume skirtingų komandų, federacijų ir LOC lūkesčius. Tikiu, kad šis baseinas neabejotinai tam pasitarnaus”, – po intensyvių diskusijų su LOC nariais kalbėjo „European Aquatics“ Sporto direktorius A. Tsagarakis.

Pasak jo, plaukimas Europoje nepraranda savo populiarumo, o apie sporto šakos augimą išduoda ir kiekvienais metais vis greičiau plaukiantys sportininkai, todėl ateitis atrodo daug žadanti.

„Kasmet stebime, kaip gerinami plaukimo rekordai. Tai apčiuopiama realybė, kurią atspindi skaičiai. Rezultatai vis gerėja, o tai rodo augimą. Keli metai buvo sudėtingi dėl pandemijos, bet ją pergyvenę, dabar jaučiame palengvėjimą, leidžiantį sportininkams, treneriams ir federacijoms veiksmingiau sutelkti dėmesį į sporto šakos plėtrą.

Nors pandemija galėjo šiek tiek sulėtinti progresą, nuo praėjusių metų tikrai pastebėjome pažangą, ypač akivaizdžią pasaulio jaunimo rekorduose. Esu įsitikinęs, kad Vilniuje taip pat pamatysiu ne vieną įsimintiną pasirodymą. Nekantriai laukiu, ką šios varžybos atneš“, – teigė jis.

Anot J. Kalinausko, Lietuvai šis jubiliejinis, 50-asis Europos jaunimo čempionatas – svarbus istorinis momentas, nes būtent prieš 100 metų mūsų šalyje surengtos pirmos oficialios plaukimo varžybos.

„Iš tiesų labai džiaugiamės, kad ši mūsų iniciatyva virsta realiu kūnu ir pagaliau į Lietuvą atvyksta elitinis europinio lygio plaukimo sporto renginys. Šie metai ypatingai svarbūs Lietuvos vandens sporto šakų bendruomenei – švenčiame Lietuvos plaukimo šimtmetį, todėl šis istorinis renginys Lietuvai bus dar viena proga tinkamai paminėti gražų jubiliejų“, – sakė J. Kalinauskas.

Jam antrino ir A. Tsagarakis: „Ypač įdomu tai, kad čempionatas ne tik vyks jau 50-ąjį kartą, bet ir bus surengtas plaukimo šimtmetį mininčioje Lietuvoje. Taigi, mums tai dviguba reikšmė ir džiaugsmas. Kartu su LOC nariais aptarsime idėjas, kaip geriausiai pažymėti šias dvi sukaktis, nes tai gali stipriai surezonuoti ir su plaukimo gerbėjais, ir su sportininkais, kurie pasirodys Vilniuje.“

Planuojama, kad kartu su plaukikais ir aptarnaujančiu personalu j šalies sostinę gali atvykti apie 800 dalyvių, taip pat tikimasi ir nemažo užsienio sirgalių būrio, todėl čempionato sėkmė priklausys ir nuo savanorių, kurie pasitiks delegacijas, suteiks visą reikiamą informaciją ir pagelbės organizuojant renginį.

„Visus plaukimo gerbėjus ir entuziastus kviečiame tapti šio istorinio renginio dalimi, atvykti pamatyti Senojo žemyno perspektyviausius plaukikus ir palaikyti Lietuvos rinktinę Vilniuje. Tokio masto renginiai yra neįmanomi be savanorių indėlio ir pagalbos, todėl kviečiame visus, norinčius įgyti patirties, pamatyti tokio renginio organizavimo virtuvę registruotis savanorių atrankai“, – ragino J. Kalinauskas.

Primename, kad per šimtametę šalies plaukimo istoriją Europos jaunimo plaukimo čempionų titulus yra iškovoję dešimt lietuvių – Aiškutė Buzelytė, Aleksas Savickas, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys, Kotryna Teterevkova, Raimundas Mažuolis, Rimvydas Šalčius, Rolandas Gimbutis, Rūta Meilutytė ir Smiltė Plytnykaitė.

Šešias dienas truksiantį čempionatą „LTU Aquatics“ organizuoja, bendradarbiaudama su Vilniaus savivaldybe ir Nacionaline sporto agentūra, prižiūrint „European Aquatics“.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai