Plaukimas

Elitinės plaukimo varžybos neš ir 4 mln. ekonominę naudą

Jau rytoj Vilniuje prasidėsiantis elitinis Europos jaunimo plaukimo čempionatas atneš ne tik sporto aistrų, tačiau ir milijoninę naudą miestui bei valstybei. Tai rodo Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ skaičiavimai, atlikti čempionatą organizuojančios asociacijos „LTU Aquatics“ prašymu.

Didžiausios ekonominės grąžos – verslams

„Dėl sostinės patrauklumo vystant vandens sportą, pirmasis tokio elitinio rango čempionatas Baltijos šalyse vyks būtent Vilniuje. Siekiame, kad vandens sporto šakos sostinėje dar labiau klestėtų, todėl ir toliau geriname infrastruktūrą, investuojame į naujų talentų ugdymą. Prie vandens sporto populiarinimo neabejotinai prisidės ir vykstantis čempionatas“, – sakė Vilniaus meras V. Benkunskas.

Remiantis britų ekonominės analizės agentūros „Tourism Economics“ Vilniui adaptuotos renginių naudos skaičiuoklės duomenimis,  šis plaukimo čempionatas sugeneruos kiek daugiau nei 4 mln. eurų. Iš jų beveik 600 tūkst. eurų sudarys mokesčiai valstybei, miestui. „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė sako, kad tarptautiniai sporto renginiai itin svarbūs miestui, nes skatina sporto šakų tarptautinį vystymąsi ir plėtrą, bet ir skatina turizmą, ekonominį augimą, didina miesto žinomumą, sutelkia bendruomenę.

„Gerai žinomi sporto renginiai traukia lankytojus iš viso pasaulio, o atvykę turistai leidžia pinigus apgyvendinimui, maitinimui, transportui, pramogoms, suvenyrams. Taip miestui generuojama tiesioginė bei netiesioginė ekonominė nauda. Be to, tokių renginių metu gaunamas tarptautinės žiniasklaidos dėmesys yra puiki miesto rinkodaros galimybė, kurios dėka galima formuoti patrauklaus, gyvo ir dinamiško miesto įvaizdį“, – sakė  D. Aleksandravičienė.

Skaičiuojama, kad labiausiai prie valstybės ir Vilniaus miesto ekonominės naudos prisidės verslų pajamos. Skaičiuojama, jog verslai turėtų uždirbti apie 2,5 mln eurų iš apgyvendinimo, transporto paslaugų, įvairių patalpų nuomos, įrangos, maitinimo ir kt.

Dar 1 mln. eurų prie ekonominės naudos pridės darbuotojų uždarbis čempionato metu, nes organizatoriai pagalbon pasitelkė daug įvairių tarnybų bei paslaugų teikėjų.

Galimybė išvysti jaunąsias plaukimo žvaigždes

Į liepos 2-7 dienomis Lazdynų baseine vyksiantį čempionatą atvyko beveik 900 sportininkų ir personalo darbuotojų iš daugiau nei 40 valstybių. Tarp jų – 36 Lietuvos plaukikai. Kai kurie jų jau yra debiutavę tarptautinėse varžybose Lietuvos suaugusiųjų rinktine ir pagerinę nacionalinius rekordus. Garsių vardų iš užsienio taip pat netrūks: sostinėje turėtų plaukti kylanti Estijos plaukimo žvaigždė Eneli Jefimova, naujai iškepta Europos čempionė vengrė Vivien Jackl, jos tautietės Dora Molnar ir Nikolett Padar bei pasaulio jaunimo čempionas ir rekordininkas turkas Kuzey Tunçelli.

Galimybė pamatyti jaunąsias žvaigždes kelia didelį susidomėjimą ne tik Lietuvoje. Po kelis šimtus bilietų nupirkta Italijoje, Vokietijoje, po kelias dešimtis – Rumunijoje, Ispanijoje ir Belgijoje, Latvijoje ir Estijoje. Didžiausią paklausą turi dienos bilietai, kurie kol kas kainuoja 20 eurų. Rytinės sesijos bilieto kaina – 10 eurų, vakarinės – 15 eurų.

„Lazdynų baseino tribūnos – ne guminės, tad jei norite pamatyti jaunąsias Europos žvaigždes ir palaikyti Lietuvos plaukikus, reikia paskubėti. Bilietai tirpsta“, – sakė „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad tokio renginio, koks vyksta pirmąsyk Baltijos šalyse, naudą reikėtų skaičiuoti ne tik pinigais: „Galvoje reikia turėti ir kitokią naudą. Esu tikras, kad šios varžybos suteiks stiprų impulsą plaukimo sporto Lietuvoje plėtrai. Tai – taip pat puiki proga Vilniui parodyti, kad jame jau galima ne tik krepšinio arba kito komandinio sporto varžybas, bet ir vandens sporto. Čempionatas vyks gražiausiu metų laiku, tad svečiai galės įvertinti mūsų sostinės grožį ir patogumą“, – sakė S. Binevičius.

Lazdynų baseinui – išbandymas atlaikyti tokio susidomėjimo sulaukusį renginį. Per dieną baseine turėtų apsilankyti apie 1500 žmonių, o naujam gyvenimui prikeltam baseinui tai bus dar nematytas krūvis.

Europos jaunimo plaukimo čempionatas Lietuvai yra ne tik proga garsinti savo vardą Europoje, bet ir šansas plaukikams varžantis pažįstamoje aplinkoje siekti aukštesnių rezultatų. „European Aquatics“ ir „LTU Aquatics“ yra oficialūs čempionato organizatoriai. Iki šiol tokio rango tarptautinių varžybų nėra buvę ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai