M. A. S. T. E. R.

Plaukimo treneriai mokėsi būti psichologais

seminaras2020 02 24 2

Vasario 24 dieną beveik 100 plaukimo trenerių iš visos šalies Kaune susirinko į jau antrąjį iš šešių Lietuvos plaukimo federacijos vykdomo projekto „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ seminarų.

Paskaitų ciklas vyksta remiantis M.A.S.T.E.R. temų rinkiniu – kiekviena raidė slepia vis naują temą (Mental skills, Attitude, Self-management skills, Technique, Environment, Racing ability), todėl antrasis seminaras buvo skirtas požiūrio (darbo etikos, pozityvumo, įsipareigojimo, atsidavimo, atkaklumo, atsparumo, aistros, varomosios jėgos, entuziazmo, drąsos) stiprinimui.

Susirinkusiems dalyviams mokymus vedė buvęs plaukikas, psichologas, socialinių mokslų daktaras Tomas Lagūnavičius. Lektorius skaitė tris pranešimus Treneris – geriausias psichologas. Kaip tokiu tapti? Ar sportininkas turi būti Superžmogus?“, „Apie ką ir kaip treneris turi kalbėtis su sportininku, kad jis būtų atkaklus, pozityvus, drąsus ir entuziastingas? 8 sportininko asmenybės lygiai“ bei „Trenerio, kaip psichologo, 10 metodikų, dirbant su sportininku treniruotėse ir varžybose“.

seminaras2020 02 24 2

T. Lagūnavičius mokymų dalyviams ne kartą akcentavo varžybų imitavimo treniruočių metu svarbą, ir pabrėžė, kad treneriai ne tik turi būti ambicingi, bet ir geri psichologai – būtina surasti laiko pabendrauti su kiekvienu savo auklėtiniu individualiai.

Seminaro metu treneriams teko ir nemažai praktinių užsiėmimų – pagal asmenybės erdvių ir lygių sistemą analizuoti plaukikų psichologinius profilius; kurti treniruočių planus su integruotomis psichologinėmis užduotimis; mokytis spręsti konfliktines situacijas ir ieškoti jų atsiradimo priežasčių, numatyti galimas rizikas.

seminaras2020 02 24 3

Tikimasi, kad šios žinios padės treneriams patobulinti plaukimo treniruotes ir prisidės prie artimesnio ryšio su savo auklėtiniais bei geresnio jų psichologinio pasiruošimo.

Trečiasis seminaras bus surengtas balandžio viduryje (registracija startuos likus mėnesiui iki jo).

Daugiau informacijos apie projektą, šio ir būsimų seminarų medžiagą, tvarkaraštį, naudingus ekspertų patarimus galite rasti specialiame mūsų puslapyje.

ŠMSM logotipas spalvotas LTLPF vykdomas projektas „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ yra iš dalies finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai