Kita

Savaitgalį vyko LEN ir NSF kongresai

Savaitgalį Antalijoje (Turkija) vyko Europos plaukimo federacijos (LEN) kongresas, į kurį susirinko 42-iejų nacionalinių federacijų atstovai, tarp jų ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Saulius Binevičius bei generalinis sekretorius Justas Achramavičius.

Pagrindinę Kongreso dalyvių darbotvarkę sudarė LEN biuro veiklos ataskaita bei LEN strateginio veiksmų plano progreso apžvalga, LEN prezidentui Antonio Silvai apžvelgiant svarbiausius pasiekimus.

Kongreso delegatai patvirtino 2021 metų finansinę ir išorės bei vidaus audito ataskaitas, o LEN iždininkas Tomas Kučinskas pristatė 2022 metų aktualijas ir prognozes 2023 metams.

Į kongresą susirinkusiems LEN narių atstovams buvo ne tik pristatyta finansinė ataskaita, bet ir atnaujinta LEN biuro struktūra, kuri LEN biuro buvo patvirtinta spalio 21 d.

Pristatydamas pokyčius LEN iždininkas T. Kučinskas sakė: „LEN biurui trūko žmogiškųjų išteklių, todėl, atlikę plačią tarptautinę paiešką, radome labai patyrusius, talentingus asmenis ir agentūras, kurios padės LEN pasiekti strateginius tikslus“.

Delegatai taip pat buvo supažindinti su 2023 metų LEN kalendoriaus gairėmis. Viena iš siūlomų naujovių – planuojamas rengti Europos U23 čempionatas. Visgi, galutinė kalendoriaus versija bus patvirtinta kitame Vykdomojo biuro posėdyje lapkričio 3 d., kai bus įvertintos visos pateiktos paraiškos.

Išsamiau apie LEN kongresą skaitykite čia.


Savaitgalį Turkijoje taip pat įvyko ir Šiaurės šalių plaukimo federacijos (Nordic Swimming Federation, NSF) kongresas. Čia irgi buvo pristatytos metinės NSF ataskaitos ir aptarti svarbiausi su narių bendradarbiavimu susiję klausimai.

LPF prezidentas S. Binevičius džiaugiasi, kad kongreso metu į NSF šeimą buvo oficialiai priimtos dvi naujos narės – Lietuvos plaukimo federacija ir Latvijos plaukimo federacija.

NSF narės:

  • Danijos plaukimo federacija,

  • Farerų salų plaukimo asociacija,

  • Suomijos plaukimo asociacija,

  • Norvegijos plaukimo federacija,

  • Islandijos plaukimo asociacija,

  • Švedijos plaukimo federacija,

  • Estijos plaukimo federacija,

  • Latvijos plaukimo federacija,

  • Lietuvos plaukimo federacija.

Pagrindinis NSF tikslas – stiprinti plaukimo sporto šaką Šiaurės šalių regione, planuojant ir organizuojant Šiaurės šalių čempionatus ir įvairių disciplinų varžybas.

Išvykos Turkijoje metu Lietuvos atstovai taip pat lankėsi „Gloria“ sporto komplekse, kur treniruočių stovyklose pluša geriausi pasaulio atletai.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai