Balandžio 25 dieną Kaune įvyko Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) eilinė Konferencija, kurios metu patvirtintos LPF praėjusių metų biudžeto, veiklos ataskaitos ir svarstyti kiti einamieji klausimai.
Konferencijos dalyvius pasveikinęs federacijos prezidentas Saulius Binevičius susirinkusiems pristatė 2022 metų veiklos ataskaitą ir svarbiausius iššūkius bei pasidžiaugė sportininkų ir visos LPF bendruomenės narių pasiekimais.
Detaliau su šia ataskaita galima susipažinti čia: https://issuu.com/ltuswimming/docs/2022_ltu_swimming
LPF generalinis sekretorius Justas Kalinauskas delegatus supažindino su 2022 metų Federacijos biudžeto vykdymo ataskaita ir nepriklausomo auditoriaus išvada.
17 konferencijoje dalyvavusių ir balso teisę turinčių narių vienbalsiai patvirtino LPF finansinę atskaitomybę už pasibaigusius 2022 metus.
Konferencijoje taip pat buvo patvirtintas 2023 m. LPF biudžetas ir kalendorinis varžybų planas.
Planuojama, kad 2023 metais LPF biudžetas viršys 2 mln. eurų. Didžiausia jo dalis atiteks meistriškumo programų – plaukimo ir kitų LPF kuruojamų sporto šakų – šuolių į vandenį, dailiojo plaukimo, atvirų vandenų plaukimo – vystymui finansuoti.
Konferencijos dalyviai taip pat bendru sutarimu patvirtino Strateginės sesijos metu peržiūrėtą ir atnaujintą LPF veiklos strategiją 2023–2028 metams. Ja vadovaujantis federacija dirbs ateinančius penkerius metus.
Tarp išsikeltų svarbiausių LPF strateginių tikslų – aštuoni sportininkai 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, o 2028 metų Los Andželo žaidynėms bus siekiama šį skaičių padidinti iki dešimties olimpiečių.
Po delegatų diskusijos ir pasisakymų buvo pritarta siūlymui Lietuvos plaukimo federaciją pervardinti į Asociaciją LTU Aquatics.
„Kitais metais laukiantį Lietuvos plaukimo šimtmetį pasitiksime atsinaujinę. Pavadinimo keitimas – tai atsigręžimas į mūsų vandens sporto šakų šeimą, kuri šiuo metu glaudžiasi po bendru Lietuvos plaukimo federacijos skėčiu. Panašų žingsnį jau žengė Tarptautinė plaukimo federacija – FINA, neseniai patapusi „World Aquatics“.
Norime ne tik būti matomi mūsų partneriams ir atpažįstami tarptautinėje bendruomenėje, bet ir kad mūsų šuolininkai į vandenį, dailiojo plaukimo ir atvirų vandenų plaukimo atstovai jautųsi integralia organizacijos dalimi“, – sakė LPF generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.
Naujo juridinio asmens pavadinimas atitinkamai turės būti įregistruotas juridinių asmenų registrų centre, kad įsigaliotų. Su šiuo nutarimu atitinkamai kartu bus pakeisti ir LPF įstatai. Įteisinti visiems būtiniems pakeitimams dar prireiks laiko.