Kita

Džiugi diena Lietuvos plaukimui – pradedamos Klaipėdos baseino statybos!

Penktadienį Klaipėdoje išaušo lietinga, bet džiugi diena Lietuvos plaukimui. Pagaliau pradedamas statyti moderniausias plaukimo kompleksas Lietuvoje. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Lietuvos plaukimo federacijos prezidentė Ilona Judita Zuozienė penktadienį dalyvavo Klaipėdos miesto baseino ir sveikatingumo centro statybos darbų pradžios – simbolinės kapsulės įkasimo – ceremonijoje. Vienas moderniausių Lietuvoje ir tarptautinius standartus atitinkantis 50 metrų baseinas duris uostamiesčio gyventojams turėtų atverti kiek daugiau nei po metų.

„Esu tikras, kad čia prasidės talentingų Lietuvos plaukikų kelias į olimpines pergales. Be to, daugiafunkcio centro atskirose erdvėse galės treniruotis ir plaukikai mėgėjai, taip pat čia bus ruošiami nardytojai, laisvalaikį žmonės galės leisti sporto ir SPA procedūrų zonose. Dėkoju baseiną projektavusiems architektams, kurie sugebėjo suderinti ir po vienu stogu sutalpinti tiek daug skirtingų funkcijų. Tikiuosi, kad konkursą laimėję statybininkai laikysis pažadų užbaigti darbus iki kitų metų pabaigos. Klaipėdos baseino statyba įtraukta į Vyriausybės svarbių šalies ekonominių projektų sąrašą“, – sakė Vyriausybės vadovas uostamiesčio multifunkcinio centro statybos darbų pradžios ceremonijoje.

Ministro Pirmininko teigimu, netolimoje ateityje Lietuva turės dešimtį naujų plaukimo centrų. Šiemet atidaromas baseinas Druskininkuose ir baigiamas statyti Varėnoje. Jau vyksta baseinų statytos Rokiškyje ir Radviliškyje. Kitais metais po užtrukusių sudėtingų konkurso procedūrų, beje, su kuriomis susidūrė ir Klaipėda, prasideda modernaus Vilniaus Lazdynų ir Abraomo Kulviečio gimnazijos baseinų statyba. Savo baseinus turės ir Palanga, Plungė, Prienai, Kupiškis. „Tikiu, kad netolimoje ateityje Klaipėda taps žinomu plaukimo centru, o Lietuva – garsių plaukikų ir daug sveikesnių žmonių šalimi“, – teigė premjeras.

Kaip pažymėjo statybų pradžios ceremonijoje dalyvavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, naujasis miesto baseinas su sveikatingumo centru – vienas svarbiausių ir laukiamiausių uostamiesčio socialinės infrastruktūros objektų per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį. Tai senai puoselėtų Klaipėdos vilčių, svajonių ir olimpinių lūkesčių įkūnijimas. Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 15,823 mln. eurų. Daugiau nei 11,1 mln. eurų projekto įgyvendinimui bus skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 3,72 mln. eurų.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai