Kita

9 priežastys, kodėl Anykščių sprinto festivalis yra geriausios plaukimo varžybos Lietuvoje ir ne tik

Šeštadienį pasibaigė XIV-asis tarptautinis sprinto festivalis „Anykščiai 2012“. Šioje apžvalgoje norisi parašyti ne apie jame dalyvavusius plaukikus ir jų rezultatus, o apie varžybų organizavimą ir tai, ką pastebėjo daug ką mačiusios akys. Būtent profesionalus varžybų organizavimas lemia šių varžybų populiarumą bei sėkmę. Varžybos itin mėgstamos plaukikų iš artimųjų užsienių. Šiais metais dalyvavo 424 plaukikai, iš jų 232 užsieniečiai.

Taigi, toliau pabandysiu suskirstyti visas varžybų sėkmę lemiančias priežastis:

1. Varžybų apipavidalinimas. Varžybos turi visus įmanomus gero renginio atributus: varžybų logotipą, šūkį, talismaną-simbolį, varžybų veidą. Kiekvienas varžybų dalyvis gavo po varžybų programą, varžybų rekordus, tušinukus su varžybų simbolika. Nugalėtojams buvo įteikti maži varžybų talismano pusbroliai.

2. Varžybų dvasia. Šventišką varžybų dvasią kuria garsas, vaizdas ir energetika.
  • Šių metų varžybose buvo itin gera garso kokybė. Tuo pasirūpino vieni iš varžybų rėmėjų, instaliuodami įspūdingos kokybės garso sistemą. Parinkta kraują kaitinanti muzika, sportininkų išėjimo į finalinius plaukimus metu, bet didžiausią darbą atliko varžybų pranešėjai Ieva ir Audronius. Plaukimai buvo komentuojami, o tai leido žiūrovams labiau orientuotis, kas vyksta baseine. Abu pranešėjai nestokoja iškalbos, taisyklingos dikcijos bei gerų anglų kalbos žinių. Ypač emocingai pristatomi vietiniai Anykščių plaukikai. Prie varžybų garsinio apipavidalinimo gerokai prisidėjo ir Vilniaus vandens sporto mokyklos auklėtiniai, kurie savo plaukikus palaikė labiausiai.
  • Peno akims suteikė dinamiška kova plaukimo baseine. Varžybų nuotoliai tokie trumpi, kad iki pat nuotolio finišo neaišku, kas atplauks pirmasis. Ne itin didelės baseino patalpos suteikia jaukumo. Plaukimo baseinas neseniai renovuotas, todėl akys neužkimba už pelėsinio grybo ar kito statybų broko. Kalbant apie grybus, juos buvo galima pastebėti ant visų varžybų teisėjų bei aptarnaujančio personalo nugarų 😉 Varžybų dalyvių vaikinų akys gardžiai mėgavosi Utenos „Juventus” krepšinio komandos šokėjomis, merginos grožėjosi tobulais apoloniškais plaukikų kūnais. Kam nepatinka nei tie, nei anie, galėjo grožėtis varžybų talismano varliuko žalia spalva bei didelėmis akimis. Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad varliukas kai kuriuos šokius šoko geriau nei šokėjos. Bene daugiausiai prie varžybų „vaizdo“ prisidėjo varžybų fotografai Algirdas Ališauskas ir Rokas Bužinskas. Nepaisant to, kad vaizdas tikrai buvo geras, trūko kokybiško rezultatų pateikimo jau atgyvenusioje švieslentėje.
  • Energetika. Visų varžybų metu vyrauja šilta, draugiška atmosfera.Pagrindiniai varžybų organizatoriai Audronius Gališanka ir Sonata Veršelienė pasirūpino svečių sutikimu, apgyvendinimu, maitinimu ir kitomis detalėmis. Kiekvienas galėjo pajusti, kad yra svarbus ir juo rūpinamasi. Nors už baseino ribų vyrauja draugiška atmosfera, bet baseine nestigo emocijų. Būtent emocijos didžiąją dalimi lemia renginio energetiką. Varžybų dalyviai suskirstyti į 4 amžiaus grupes. Tokiu būdu yra galimybė palyginti top klasės plaukikų emocinių būsenų išraiškas su dar tik pirmuosius žingsnius žengiančių plaukikų būsenomis. Buvo ir ašarų, ir į dangų iškeltų rankų.

3. Varžybų svečiai. Varžybų organizatoriai pasirūpino garbingais svečiais, kurie renginiui pridėjo „svorio“. Varžybas stebėjo seimo nariai, LOSC direktorius Linas Tubelis, Olimpinė čempionė Lina Kačiušytė, Anykščių rajono savivaldybės vadovai, Lietuvos plaukimo federacijos vadovai bei kiti garbingi svečiai. Ne į visas plaukimo varžybas susirenka tokio rango svečiai, todėl ne visose plaukimo varžybose yra proga būti pastebėtam. Čia būtų galima pritaikyti posakį „jeigu tavęs nėra Anykščių sprinto festivalyje, tavęs nėra niekur“.

4. Varžybų teisėjai. Varžybų teisėjavimo lygis atitinka aukščiausio FINA tarptautinių plaukimo varžybų reikalavimus. Starto signalą davė FINA starto teisėjas Michailas Romanovskis, referi – FINA referi Gintautas Bartkus. Rezultatai pateikti greitai, operatyviai ir tiksliai. Vyriausias varžybų teisėjas Žilvinas Ovsiukas surinko patikimą teisėjų bei aptarnaujančio personalo brigadą.

5. Varžybų prizai. Varžybų piniginiai prizai didžiausi tarp visų Lietuvoje vykdomų plaukimo varžybų. Geriausiai pasirodę dalyviai – trys merginos ir trys vyrai – (pagal FINA taškų skaičiavimo lentelę) apdovanoti rėmėjų įsteigtais piniginiais prizais: I-a vieta – 1000 Lt, II-a vieta – 750 Lt, III-a vieta –500 Lt.

6. Viešinimas. Šios varžybos turėjo informacinius varžybų rėmėjus, prieš varžybas sukurtas facebook renginio puslapis. Visą naujausią informaciją buvo galima rasti „Sveikatos oazės” bei Lietuvos plaukimo federacijos internetiniuose puslapiuose. Varžybų fotografai padarė daugiau kaip 1000 nuotraukų.

7. Rėmėjai. Varžybų organizatoriai atliko milžinišką darbą festivaliui suradę tiek daug rėmėjų bei partnerių. Nei vienos plaukimo varžybos Lietuvoje negali pasigirti tokiais pasiekimais. Varžybų organizatoriai puikiai atliko „hospitality“ funkcijas, daugiau kaip 400 sportininkų apgyvendinę visame Anykščių mieste.

8. Staigmenos. Šiemet pirmą kartą festivalio istorijoje buvo vykdomas „mėgėjų“ plaukimas. Jame plaukė buvę Anykščių plaukikai. Organizatoriai žadėjo, kad ši idėja bus vystoma ir toliau.

9. Paskutinė, bet pati reikšmingiausia priežastis – organizatorių komanda. Audronius Gališanka – sprinto festivalio įkūrėjas, pagrindinis organizatorius, krikštatėvis ir puoselėtojas. Būtent šio žmogaus pastangos ir idėjos paverčia festivalį išskirtiniu. Jam talkina „Sveikatos oazės“ direktorė  Sonata Veršelienė, Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas bei kiti jiems pavaldūs žmonės.

Ačiū Jums !

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai