Dailusis plaukimas

Paaiškėjo šalies dailiojo plaukimo čempionės

Daivos Vaitkienės nuotr.

Gruodžio 9 Šiauliai Nuostatai Rezultatai

Savaitgalį Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“ surengtos svarbiausios nacionalinės dailiojo plaukimo varžybos – atviras Lietuvos čempionatas.

Varžybose dalyvavo Sporto mokyklos „Nemunas“, Plaukimo akademijos „Banga“ ir Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ jaunosios sportininkės, o konkurenciją lietuvėms palaikė Latvijos, Estijos ir Didžiosios Britanijos klubų atstovės.

Duetų rungtyje šalies čempionėmis 13–15 m. amžiaus grupėje tapo šiaulietės Austėja Vaitkutė ir Rugilė Poškevičiūtė. Jos iš viso surinko 138,023 balo ir aplenkė vicečempionėmis tapusias komandos drauges Jorę Vitkauskaitę ir Rugilę Sugaudytę (130,597). Bronzos medalius iškovojo PA „Banga“ auklėtinės Miglė Kepežinskaitė ir Saulė Marija Skučikaitė (95.795).

15–18 m. amžiaus grupėje nugalėjo Beata Gineitytė ir Ula Lazutkaitė. Už Šiaulių PC „Delfinas“ ugdytinių dueto pasirodymą teisėjai skyrė 68,800 balo. Sidabro medalius pelnė taip pat šiaulietės Saulė Poškutė ir Ramilė Baržinskaitė (68.533). Abu duetus skyrė vos 0,267 balo.

Individualioje (solo) rungtyje 12 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje auksą iškovojo Miglė Poškevičiūtė (Šiaulių PC „Delfinas“). Šiaulietė iš viso surinko 131,148 balo. Antrą ir trečią vietas tarp jos bendraamžių užėmė estės Simona Domoskanova (125.463) ir Solomeia Shipilova (121.683).

13–15 m. amžiaus grupėje stipriausiai pasirodė Austėja Vaitkutė, surinkusi 139,948 balo. Vicečempione tapo Rugilė Poškevičiūtė (131.497). Bronza atiteko latvei Veronai Trasunai (119.794) iš „AQUA-Dance“ komandos.

Vyresnių merginų grupėje Lietuvos čempionės titulas atiteko Europos jaunimo čempionato dalyvei Miglei Dambrauskaitei (Šiaulių PC „Delfinas“). Šiaulietės pasirodymą teisėjai įvertino 71,733 balo. Antrą vietą iškovojo Beata Gineitytė (69.467), trečia buvo Saulė Poškutė (66.900).

Priminsime, kad dailiojo plaukimo varžybų teisėjai vertina programų išpildymą, meniškumą ir sudėtingumą.

Čempionato dalyviams specialius prizus įsteigė „Vitiron Lietuva“, o troškulį numalšino „Vichy Vanduo“.

Kitos „LTU Aquatics“ organizuojamos varžybos – Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine – vyks gruodžio 14–16 dienomis Druskininkuose.