Po ilgų pasiruošimo mėnesių vilniečiai Juneta Krylovaitė (20) ir Nikolajus Anikejevas (44) skaičiuoja paskutines valandas iki kol kas svarbiausio savo gyvenime plaukimo starto. Jie kartu su iš Kubos kilusiu Prancūzijos piliečiu Nino Fraguela (61) ruošiasi estafete įveikti Lamanšo sąsiaurį ir startuos penktadienį trečią valandą ryto Lietuvos laiku. Šiuo plaukimu, komanda siekia surinkti 30 tūkst. eurų reikalingų universaliam neišnešiotų kūdikių inkubatoriui įsigyti.
Plaukimas pavojingas ir nenuspėjamas
Iš Doverio Anglijoje iki Prancūzijos tiesiu keliu – beveik 34 kilometrai. Tačiau klastingos srovės dažniausiai plaukikams distanciją ištęsia iki 40 kilometrų ir daugiau. Plaukikai keisis kas valandą, tad vidutiniškai kiekvienam gali tekti įveikti po 12-15 kilometrų, dalį distancijos teks plaukti naktį.
Nors komanda jaučiasi pasiruošusi ir stengiasi neapsikrauti blogomis mintimis, tačiau šiek tiek nerimauti privertė birželio gale įvykusi nelaimė – plaukdamas per Lamanšą dingo plaukikas iš Didžiosios Britanijos. Jis sąsiaurį mėgino įveikti, plaukdamas vienas. Nors plaukikus visada lydi laivas, o juos stebi jame esanti komanda, tačiau nelaimės išvengti nepavyko.
Be to, prieš kelias dienas vienai komandai teko nutraukti iššūkį, nes kažkuris iš plaukikų neatlaikė buvimo šaltame vandenyje. Lamanšo vanduo šiuo metu nesiekia nė 17 laipsnių, o pagal taisykles plaukikai negali dėvėti hidrokostiumų ir naudoti jokių pagalbinių priemonių. Būtent šaltas vanduo ir dėl bangų supimo kylanti jūros liga yra dažniausios priežastys, pakertančios net patyrusius plaukimo meistrus. Be to, plaukikams tenka atlaikyti ir netikėtus medūzų „bučinius“, po kurių sūriame vandenyje plaukti būna itin sudėtinga.
Lamanšo sąsiauris yra vadinamas plaukikų Everestu, nors pagal statistiką į aukščiausią pasaulio kalną įkopia žymiai daugiau alpinistų, nei plaukikai įveikia sąsiaurį. Kol kas iš Lietuvos nė viena komanda nebandė įveikti šio iššūkio, du kartus solo plaukimu Lamanšą bandė perplaukti žinomas Lietuvos ultratriatlonininkas Vidmantas Urbonas, deja, nesėkmingai.
Plaukiką palaiko darbdaviai
Daugelį plaukikų nuo iššūkio atbaido ir kaina – vien laivo pilotams tenka sumokėti beveik 5 tūkst. eurų, o išlaidos pasiruošimui, plaukimo stovykloms, šią sumą išaugina ir iki 20 tūkstančių. IT specialistą Nikolajų Anikejevą jo iššūkių kelyje palaiko unikalius IT sprendimus kurianti ir skaitmenizacijos klausimais konsultuojanti bendrovė – „Baltic Amadeus“. Bendrovės personalo vadovė Akvilė Kazlienė sako, kad kolegos labai palaiko ir remia Nikolajaus kelionę, nes tai, kam jau daug metų jis ruošiasi ir treniruojasi, glaudžiai siejasi su organizacijos filosofija bei vertybėmis.
„Tai ir apie nuolatinį tobulėjimą, ir apie komandiškumą, ir be abejonės, apie mėgavimąsi tuo, ką darai – ne veltui Nikolajaus komandos pavadinimas yra EnjoyIT“, – sako personalo vadovė.
„Baltic Amadeus“ komanda Nikolajų palaikė ir tada, kai jis plaukė per Bosforo sąsiaurį Stambule ir Gibraltaro sąsiaurį, skiriantį Europos ir Afrikos žemynus.
„O mes nuo įmonės galėdami prisidėti prie darbuotojų asmeninių tikslų siekimo, puoselėjame savo organizacijos kultūrą ne tik žodžiais, bet ir veiksmais. Taip kaip tą daro Nikolajus. Todėl visos organizacijos balsu labai jį palaikome ir linkime sėkmės bei užsispyrimo nepailstamai siekti savo gyvenimo tikslų. Visada gali nepavykti, bet gali ir pavykti, o sužinosi tik pabandęs. To linkiu kiekvienam iš mūsų“, – sako A. Kazlienė.
Iššūkį skiria „Ankstukams“
Plaukikai savo iššūkį visada skiria kilniam tikslui – labdarai. Komanda vieningai nutarė paremti „Ankstukus“, nes tiek pats Nikolajus, tiek jauniausias jo sūnus Nikita atėjo į šį pasaulį anksčiau, nei planuota. Tokio pobūdžio iniciatyva – plaukimas per Lamanšą, siekiant surinkti lėšas „Ankstukų“ paramos fondui – yra vykdomas pirmą kartą.
Tiek plaukikai, tiek anksčiau laiko gimę kūdikiai galynėjasi su iššūkiais išgyventi, įveikti jiems kilusias kliūtis. Mažyliai šiandien turi daugiau galimybių dėl medicinos pažangos. Todėl nuspręsta rinkti 30 tūkst. eurų sumą Klaipėdos universitetinei ligoninei, kad ši galėtų įsigyti inovatyvų inkubatorių. „Giraffe OmniBed Carestation“ – tai kūdikio inkubatoriaus ir šildytuvo derinys. Šis universalus inkubatorius suteikia visas įmanomas sąlygas per anksti gimusiems kūdikiams išgyventi – aprūpina deguonimi, saugo akytes, ausytes nuo išorinių veiksnių ir kt. Šiame inkubatoriuje galima talpinti kūdikėlius, pasiekusius išgyvenimo ribą – nuo 22 savaičių ir 4 dienų.
Prie paramos galime prisidėti kiekvienas:
Gavėjas: labdaros ir paramos fondas GERŲ DARBŲ DIRBTUVĖS
Paskirtis: LAMANŠAS
Banko sąskaita: LT747044060007982933
Bankas: AB SEB bankas
Banko kodas: 70440
SWIFT: CBVILT2X
Organizatorių inf.