Mokymas plaukti

Šiemet įgyti LPF sertifikatą „Vaikų plaukimo treneris“ siekia gausus būrys trenerių

Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras antrus metus iš eilės sukvietė trenerius į „LTU Aquatics“ (anksčiau – Lietuvos plaukimo federacija) sertifikuotos programos „Vaikų plaukimo treneris“ mokymus. Šiemet sertifikato siekia aštuoniolika (18) trenerių. Mokymų dalyvių geografija plati – džiugu, kad kursuose mokosi tiek didžiųjų miestų, tiek ir regionų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Alytaus, Jonavos, Šilutės, Plungės ir Ignalinos.

Mokymų programos apimtis 60 val. – tai kontaktinės teorinės paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vandenyje, praktikos laikotarpis su patyrusiais mentoriais bei savarankiškos metodinės medžiagos studijos.

Mokymai prasidėjo nuo dviejų dienų intensyvaus seminaro, kurio metu dalyvius sveikino „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, dalyviai prisistatydami pasakojo apie savo patirtį plaukimo sporte, tikslus ir lūkesčius siekiant mokyti vaikus plaukti bei ugdyti mažuosius plaukikus. Seminaro metu nemažai dėmesio buvo skirta saugios aplinkos užtikrinimui plaukimo pamokų metu, baseino vidaus taisyklėms, pagalbai skendimo atveju.

Kursų koordinatorė dr. Ilona Zuozienė kalbėjo apie plaukimo svarbą skendimų prevencijai ir naudą sveikatai, socializacijai ir plaukimo pratybų įvairovę. Lektorės Urtės Mankienės paskaita buvo fokusuota į judėjimo vandenyje pagrindus, fizikos dėsnius ir jėgas, kurios veikia judantį kūną, plaukimo technikos pagrindinius aspektus. LPF biuro projektų vadovė Milda Šeibokaitė ir dr. Valentina Skyrienė perteikė žinias ir praktinius įgūdžius reikalingus plaukimo treneriui nuo judėjimo vandenyje pradžiamokslio iki technikos mokymo keturiais plaukimo būdais.

Praktinių pratybų vandenyje metu buvo stebimi mokymų dalyvių turimi plaukimo gebėjimai. Džiugu, kad visi dalyviai turi labai gerus ir gerus plaukimo įgūdžius, nes daugelis ne vienerius metus patys treniravosi ir dalyvavo varžybose. Ši patirtis yra svarbi pasirinktame profesiniame kelyje.

Svarbu ir tai, kad per mokymus dalyviai daug bendravo ir diskutavo tarpusavyje, susipažino, užmezgė kontaktus, netgi pradėjo planuoti bendrus plaukimo renginius.

Kitas svarbus mokymų etapas – tai praktika baseinuose, vadovaujant patyrusiems treneriams-mentoriams. Praktikantų mentoriais buvo parinkti didelę patirtį turintys plaukimo treneriai Milda Šeibokaitė („Žalgirio“ plaukimo akademija), Donatas Balandis (Sostinės sporto centras), Anžela Kovalenko (Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras), Edvardas Kedys (Marijampolės sporto centras), Paulius Viktoravičius (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“), Eugenijus Rakitinas (Ignalinos sporto centras).

Praktikos tikslas yra įtvirtinti teorines žinias bei įgyti praktinių įgūdžių stebint, analizuojant, asistuojant bei savarankiškai dalyvaujant praktinėse vaikų mokymo plaukti treniruotėse ir perimti plaukimo trenerių veiklos ir darbo organizavimo metodus bei patirtį.

LPF informacijos ir paslaugų biuro organizuojamų mokymų „Vaikų plaukimo treneris“ kiekybiniai ir kokybiniai parametrai yra šie:

  • Įgiję sertifikatą asmenys gebės vykdyti aukštos kokybės įdomias ir įtraukias plaukimo pamokas įgyvendinant „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ programą nacionaliniu lygiu bei mokant plaukti vaikus pradinio rengimo grupėse. Nauji treneriai įtrauks į plaukimo pamokas ne mažiau kaip 1800 unikalių dalyvių kasmet.
  • Sertifikatas suteiks paskatą toliau tobulinti trenerio kompetenciją plaukimo sporte ir dirbti su aukštesnio meistriškumo sportininkais. Planuojama, kad tokių asmenų bus ne mažiau 7 iš kursų dalyvių (dalyvaus aukštesnio lygmens kursuose).
  • Bus iš dalies išspręstas trenerių didėjantis poreikis augant baseinų skaičiui šalyje, ypač regionuose. Tikslas, kad kursų klausytojai dirbtų naujai atsidariusiuose arba jau veikiančiuose baseinuose Lietuvos miestuose ir regionuose – ne mažiau kaip 7 (septyniuose).

Mokymai baigsis dalyvių teoriniu egzaminu birželio 26 d.

Kursų koordinatorė LPF VK narė, LSU doc. dr. Ilona Judita Zuozienė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai