Mokymas plaukti

FINA programos ,,Plaukimas visiems – plaukimas gyvenimui“ (,,Swimming for all – Swimming for life“) 1-oji tarptautinė klinika

fina6

Tarptautinės plaukimo federacijos FINA inicijuotos Progamos ,,Plaukimas visiems – plaukimas gyvenimui“ (,,Swimming for all – Swimming for life“) 1-oji tarptautinė klinika buvo organizuota Bankoke (Tailandas). Renginyje dalyvavo atstovai iš 49 valstybių, atstovaujantys visus penkis pasaulio žemynus. Nuo LPF renginyje dalyvavo viceprezidentė dr. Ilona Zuozienė.

FINA Programos tikslas yra plėtoti mokymo plaukti programas visame pasaulyje, nes plaukimo įgūdžiai sietini su asmenine gyvenimo kokybe ir savisauga vandenyje per visą žmogaus gyvenimą, su skendimų prevencija. Siekiama sukurti vieningus mokymo plaukti programų teorinius principus, suteikti techninę ir praktinę informaciją vykdant plaukimo pamokas.

FINA pagrindinis siekis 21-ame amžiuje yra ne tik organizuoti aukšto lygio tarptautines plaukimo varžybas ir registruoti plaukimo rekordus, bet ir propaguoti plaukimą rekreacijai, fiziniam aktyvui, sveikai gyvensenai ir, svarbiausia, užkirsti kelią skendimams, taip išsaugojant tūkstančius gyvybių. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis kiekvienais metais pasaulyje nuskęsta daugiau nei 372 000 žmonių (Global Report on Drowning, WHO, 2014 ). Kaip vandens sporto globėjų, FINA negali stebėti tokios situacijos nieko neveikdama! Štai kodėl FINA pradėjo Programą ,,Plaukimas visiems – plaukimas gyvenimui“.

Renginio dalyvius pasveikinęs FINA prezidentas dr. Julio C. Maglione sakė: „Mūsų federacija yra žinoma dėl savo įsimintinų sporto renginių ir sporto žvaigždžių šešiose sporto šakose (plaukimo, vandensvydžio, šuolių į vandenį, dailiojo plaukimo ir plaukimo atvirame vandenyje) visuose penkiuose žemynuose, aktyviai dirbančių 207 nacionalinių federacijų veiklos. Bet kaip organizacija, atsakinga už vandens sportą mes taip pat suvokia turintys lemiamą socialinę atsakomybę visiems tiems, kurie nėra susipažinę su mūsų stichija, vandeniu”.

Per tris renginio dienas dalyviai klausė kviestinių lektorių pranešimų, diskutavo, dalinosi mokymo plaukti programų vykdymo praktika, todulino mokymo plaukti ir pagalbos skęstančiajam įgūdžius.

Afrikos, Amerikos, Azijos, Europos ir Okeanijos regioninių federacijų atstovai renginio metu turėjo pristatyti gerąją patirtį vykdomą skirtingose žemynuose.

Europos nacionalinių federacijų (Danijos, Šveicarijos, Liuksemburgo, Lietuvos, Kosovo, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Dž. Britanijos) atstovų parengtos vystymo strategijos ,,Lern to swim“ gaires pristatė Danijos generalinė sekretorė Pia Holmen Christensen.

Strategijos pagrindiniai siekiniai yra šie:

  • Nustatyti bendrus plaukimo gebėjimų standartus ir įgyvendinti juos Europoje;
  • Siektinas plaukimo gebėjimas yra įveikti 200 metrų nuotolį, kartu su asmeniniais judėjimo vandenyje gebėjimais, saugaus elgesio vandenyje žinių ir taisyklių žinojimas, kuris padės išvengti skendimų;
  • Parengti susitarimo memorandumą su Pasauline gelbėjimo federacija dėl bendros veiklos;
  • Inicijuoti Mėlynosios kortelės (Blue Card) žiniatinklio bandomąjį projektą / LEN sertifikuotas plaukikas;
  • Dalintis geriausia praktika ir Europos tradicijomis.
  • Parengti ir įgyvendinti Europos Bendrijos finansuojamą projektą, kurio tikslas – mokymo plaukti programų vykdymo plėtotė.

Renginio dalyviai buvo įpareigoti skleisti savo šalyse UNESCO Sporto, Kūno kultūros ir Fizinio aktyvumo Chartijos 2.2.2. formuluojamą svarbią poziciją: ,,Kūno kultūra, fizinis aktyvumas ir sportas gali vaidinti svarbų vaidmenį kontroliuojant žmonių fizinį raštingumą, gerovę, sveikatą ir suteikia galimybę gerinti ištvermę, jėgą, lankstumą, koordinaciją, pusiausvyrą“ ir kad ,,gebėjimas plaukti yra gyvybiškai svarbus įgūdis kiekvienam asmeniui, kuriam kyla rizika nuskęsti”.

 

fina6

 

fina1

 

fina2

 

fina5

 

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai