Mokymas plaukti

Beveik 7,5 tūkst. šalies pradinukų šiemet mokysis plaukti: tikslas – nuplaukti bent 25 metrus

24 šalies baseinuose 17-oje Lietuvos miestų pradinių klasių moksleiviai fizinio lavinimo pamokų metu pradėjo mokytis plaukti. Nemokamos plaukimo pamokos antrų ir trečių klasių moksleiviams – Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) įgyvendinamos pradinukų mokymo plaukti programos dalis. Taip siekiama mažinti mirčių dėl skendimo skaičių Lietuvoje ir auginti naujus plaukimo sporto talentus šalyje. Iš viso šiemet nemokamas plaukimo pamokas mokyklose gaus apie 7 400 pradinukų – tai net 44 proc. daugiau nei pernai.

„Mokėjimo plaukti svarba išlieka, net jei vasara ir pasibaigia. Vėsusis metų sezonas – tinkamiausias metas mokytis plaukti, nes šeimos sugrįžta iš atostogų, prasideda pamokos, kartu – ir fizinio lavinimo pamokos. Jų metu pradinukams mokytis yra patogu ir, svarbiausia, saugu, nes prižiūri profesionalus plaukimo treneris. Kartu moko plaukti taisyklingai, o turėjus tam tikrą kiekį pamokų išduoda sertifikatą, kuriame tiksliai nurodomi vaiko gebėjimai plaukti“, – sako LPF prezidentė doc. dr. Ilona Zuozienė.

Vaikų mokymas plaukti yra viena iš prevencinių priemonių, kad Lietuvoje mirštamumas dėl skendimo priežasties sumažėtų ar net visiškai išnyktų. LPF tikslas – kad bent po 18 nemokamų pamokų galėtų gauti visi šalies antraklasiai, o plaukimo programa būtų vykdoma 300 mokyklų 40-yje savivaldybių. Jų užtektų, kad tokio amžiaus vaikai išmoktų išsilaikyti vandens paviršiuje ir gebėtų taisyklingai nuplaukti bent 25 metrus. Tolimesnis siekis būtų – 32 nemokamos plaukimo pamokos kiekvienam šalies pradinukui.

Šiuo metu gausiausias būrys, net 2 666, plaukimo įgūdžių pradėjo mokytis Kaune. Šiuo metu, vienam vaikui tenka 15 arba 18 plaukimo pamokų, tai priklauso nuo finansavimo. Iš viso šiais metais per įvairius Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) projektus mokysis plaukti net apie 7 400 vaikų. Praeitais metais šią galimybę turėjo 4 168 pradinukų.

Nemokamas plaukimo pamokas dėl bendros R. Meilutytės labdaros ir paramos fondo, LPF ir „Maximos“ iniciatyvos 2016–2017 mokslo metais galės nemokamai lankyti apie 1 460 šalies moksleivių. Tai beveik penktadalis visų šiemet plaukimo besimokysiančių vaikų. Dauguma reikiamų lėšų paaukota „Maxima“ pirkėjų, šiems parduotuvėse perkant specialiai pagamintas 1 euro paramą reiškiančias apyrankes.

„Šiuo metu mūsų parduotuvių tinklo lankytojai nupirko jau beveik 130 tūkst. paramą LPF plaukimo programai reiškiančių apyrankių. Mūsų parduotuvėse vis dar galima nusipirkti apyrankių už simbolinį 1 eurą ir taip prisidėti prie dar vieno pradinuko galimybės išmokti plaukti. Kiekvienas euras yra svarbus, nes padės daugiau vaikų išmokyti plaukti“, – sako bendrovės „Maxima LT“ rinkodaros vadovė Kristina Mažeikytė.

Lietuvos plaukimo federacijos ir prekybos tinklo „Maxima“ užsakymu birželio mėnesį atliktas pirmasis Lietuvoje šalies gyventojų plaukimo įgūdžių tyrimas parodė, kad 82 proc. šalies gyventojų mano mokantys plaukti, pusė jų mano, kad plaukti moka ir jų vaikai. Tačiau iš tikrųjų pakankamus plaukimo įgūdžius turi, tai yra nuplaukti 400 metrų be sustojimo ir plūduriuoti 30 min. vandenyje, geba vos penktadalis (22 proc.) Lietuvos gyventojų.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai