Dailusis plaukimas

Baltijos šalių dailiojo plaukimo čempionate – jaunųjų Lietuvos sportininkių medaliai

Eesti Veespordialade Kool nuotr.

Spalio 28–29 Tartu (EST) Nuostatai Rezultatai

Savaitgalį Estijos mieste Tartu vyko atviras Baltijos šalių dailiojo plaukimo čempionatas. Varžybose dalyvavo sportininkai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, o konkurenciją palaikė ir svečiai iš Norvegijos.

Dvi dienas trukusiose varžybose pasirodė Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ ir Sporto mokyklos „Nemunas“ sportininkės.

Čempionato dalyviai varžėsi penkiose kategorijose: pradedančiųjų, 8 m. ir jaunesnių, 10 m. ir jaunesnių, 12 m. ir jaunesnių bei 13–15 m. amžiaus grupėse.

12 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje Baltijos šalių čempione tapo Miglė Poškevičiūtė (tren. Kristina Zajauskienė). Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinės privalomąją programą (24 dalyvės) čempionato teisėjai įvertino aukščiausiai – 62,0964 balo.

Pirma Miglė buvo ir solo rungtyje (4 dalyvės), kur jaunoji sportininkė atliko laisvąją programą. Už ją teisėjai skyrė 64,4333 balo.

13–15 m. amžiaus grupėje sidabrą solo rungtyje (7 dalyvės) pelnė Rugilė Poškevičiūtė. Trenerės K. Zajauskienės ugdytinė iš viso surinko 65,8333 balo. Trečią vietą tarp Baltijos šalių šioje rungtyje iškovojo Rusnė Žalkauskaitė (tren. K. Zajauskienė) – 60,3667 balo.

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ dailiojo plaukimo komanda / Šiaulių PC „Delfinas“ nuotr.

Duetų rungtyje (3 duetai) sidabro medalius pelnė Jorė Vitkauskaitė ir Rugilė Sugaudytė (tren. K. Zajauskienė). Šiauliečių parodytą laisvąją programą varžybų teisėjai įvertino 62,7667 balo. Trečios čia buvo Austėja Vaitkutė ir Rugilė Poškevičiūtė (tren. K. Zajauskienė). Jos iš viso surinko 58,7333 balo.

8 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje bronzos medalį privalomoje programoje (6 dalyvės) iškovojo Adelė Polekaitė (tren. Austina Milienė). Jaunoji Sporto mokyklos „Nemunas“ auklėtinė pelnė 35,8760 balo.

Dar vieną bronzą pridėjo Taisija Ravinskaja (tren. A. Milienė). Vilnietė buvo trečia 10 m. ir jaunesnių mergaičių grupės solo rungtyje (3 dalyvės). Jos laisvoji programa įvertinta 48,4667 balo.

Sporto mokyklos „Nemunas“ dailiojo plaukimo komanda / SM „Nemunas“ nuotr.

Dalyvių pasirodymus čempionate vertino ir trys lietuvės – varžybose teisėjavo Urtė Dambrauskaitė, Austina Milienė ir Kristina Zajauskienė.

Baltijos šalių čempionatas buvo surengtas jau antrąjį kartą.

Artimiausios nacionalinės dailiojo plaukimo varžybos – Atviras Lietuvos čempionatas – vyks gruodžio 9 dieną Šiauliuose.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai