Plaukimo atvirame vandenyje čempionu tapo Lietuvos rekordininkas

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Rugpjūčio 26 d.
Vilnius
Rezultatai

Šeštadienį Balsio ežere vykusio Vilniaus plaukimo maratono metu paaiškėjo ir Lietuvos plaukimo atvirame vandenyje atviro čempionato nugalėtojai bei prizininkai vyrų ir moterų kategorijose. 10 km nuotolio Lietuvos čempionu tapo Džiugas Miškinis, prieš tai šiais metais pagerinęs beveik keturiasdešimt metų besilaikiusį šalies 1500 m rekordą, o šeštadienį nukarūnavęs trejus metus iš eilės Vilniaus maratoną laimėjusį Povilą Strazdą.

Dž. Miškinis 10 km nuplaukė per 2 val. 10 min. 44,6 sek. Nuo jo mažiau 20 sek. atsiliko Jokūbas Tijūnonis, nuotolį įveikęs per 2 val. 11 min. 4,1 sek. Buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės narys P. Strazdas distanciją nuplaukė per 2 val. 15 min. 47,5 sek.

Moterų 10 km plaukimą laimėjo Kamilė Ilijonskytė (2 val. 35 min. 10,1 sek.). Antrą vietą užėmė viešnia iš Latvijos Ilze Aigare, nuotolį nuplaukusi per 2 val. 42 min. 57,8 sek. Trečiąją vietą iškovojo Emilija Vasiljevaitė (3 val. 2 min. 59 sek.).

Perpus trumpesnio nuotolio varžybas tarp vyrų laimėjo Erikas Aukštikalnis – 1 val. 7 min. 49,3 sek. Antrąją vietą užėmė Kostas Vaičiūnas (1 val. 11 min. 48,6 sek.), trečiąją – Žilvinas Grigaitis (1 val. 13 min. 14,7 sek.).

Tarp moterų 5 km distancijoje niekas nepralenkė Virginijos Volodkaitės (1 val. 14 min. 8,6 sek.), kuri tarp vyrų atplaukė penkta. Antrąją vietą tarp moterų užėmė Žydrūnė Galvanauskaitė (1 val. 20 min. 25,5 sek.). Bronzos medaliu pasidabino Laura Narkutė – 1 val. 21 min. 20,9 sek.

Lietuvos atviro vandens čempionato prizininkams specialiai šiam renginiui pagamintus medalius įteikė asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, pats taip pat dalyvavęs trumpesnio nuotolio varžybose.

„Labai džiaugiuosi, kad į Vilniaus plaukimo maratoną susirinko daugiau nei pusė tūkstančio dalyvių. Labai džiaugiuosi, kad plaukimas atvirame vandenyje taip populiarėja – kaip ir visame pasaulyje. Tokie renginiai – didžiulė šventė ir dalyviams, ir žiūrovams. O šios varžybos surengtos ypač profesionaliai“, – sakė trejų olimpinių žaidynių dalyvis S. Binevičius.

Lietuvos plaukimo atvirame vandenyje čempionatą padėjo organizuoti Lietuvos triatlono taurės organizatoriai. Į šventinį renginį, skirtą Vilniaus 700-osioms įkūrimo metinėms, jie kvietė ir profesionalus, ir mėgėjus, senjorus, suaugusius ir vaikus, kurie trumpiausias distancijas galėjo įveikti bet kokiu stiliumi, su pagalbinėmis pripučiamomis priemonėmis.

„Nuostabiausias jausmas yra kai žmonės ateina po renginio ir dėkoja, sako, kad įveikė savo baimę. Toks ir yra vienas iš pagrindinių Vilniaus plaukimo maratono tikslų, nes fiziškai juk tikrai gali plaukti visi. Kasmet sulaukiame ir dalyvių be galūnių, įvairiausių sudėjimų, ūgių, amžiaus – nuo metų iki devyniasdešimties. Tai įkvepia ir mus, ir kitus dalyvius”, – sakė renginio organizatorius Mantas Marcinkevičius.