Šuoliai į vandenį

Šuolių į vandenį čempionate Vilniuje – lyderių pergalės

Apdovanojimų akimirka / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

Birželio 3-4 d.
Vilnius, Lazdynų baseinas
Varžybų rezultatai

Pajėgiausi Lietuvos šuolių į vandenį atstovai savaitgalį varžėsi šalies čempionate Vilniuje. Sostinės Lazdynų baseine sportininkai ne tik išsiaiškino, kas šiuo metu yra stipriausi, bet ir pasitikrino jėgas prieš svarbiausius tarptautinius startus.

Vilnietė Urtė Valeišaitė pelnė aukso medalį merginų šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje. Teisėjai jos pasirodymą įvertino 199,90 balo.

1 m tramplinas (20 dalyvių)
1 vieta – 199,90 – Urtė Valeišaitė
2 vieta – 189,90 – Vita Šlajūtė
3 vieta – 163,80 –  Guoda Šlajūtė

Praėjusiais metais iškovotą čempionės titulą apgynusi U. Valeišaitė džiaugėsi pasirodymu savo pagrindinėje rungtyje, nors priekaištų sau ir turėjo.

Urtė Valeišaitė / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

„Manau, kad visai neblogai sušokinėjau. Gaila, pora šuolių nepasisekė nuo 1 m tramplino, bet kitais esu patenkinta. Programa nuo bokšto buvo visai stabili. Džiaugiuosi, nes šuolius reikėjo išmokti greitai“, – sakė ji.

Bokšto rungtyje sportininkė užėmė antrąją vietą (163,80), o čempione čia tapo irgi vilnietė Vita Šlajūtė.

Bokštas (7 dalyvės)
1 vieta – 201,60 – Vita Šlajūtė
2 vieta – 163,80 – Urtė Valeišaitė
3 vieta – 154,55 – Brigita Onaitytė

Ji taip pat buvo pirma ir šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje, kur iš viso surinko 213,30 balo.

3 m tramplinas (11 dalyvių)
1 vieta 213,30 Vita Šlajūtė
2 vieta 195,55 Urtė Valeišaitė
3 vieta 173,70 Brigita Onaitytė

„Žinau, kad aš galėjau geriau. Nors šuoliuose nuo 3 m tramplino užėmiau pirmą vietą, vis tiek manau, kad galėjau geriau pasirodyti. Yra šuolių, dėl kurių man šiek tiek gaila, bet aš džiaugiuosi, kad rezultatai vis tiek yra labai geri“, – nulipusi nuo apdovanojimų pakylos kalbėjo sportininkė.

Jaunoji šuolininkė kartu su dar dviem lietuviais šiuo metu ruošiasi dalyvauti Europos žaidynėse. Pasak kalbintų sportininkų, dabar komandai įtemptas laikotarpis – visi daug ir sunkiai dirba bei nori kuo geriau pasirengti laukiančioms varžyboms.

Vita Šlajūtė / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

„Dedu daug pastangų, tikrai labai stengiuosi. Aišku, yra jaudulys, yra stresas. Tikrai bijau šito starto, niekada nesu dalyvavusi tokio rango varžybose. Nežinau, tikiuosi, kad gerai pasirodysiu. Tikiuosi geriausio“, – sakė V. Šlajūtė.

Prie sėkmingesnio pasiruošimo itin prisideda ir gerokai pakitusios treniruočių sąlygos. Sportininkai džiaugėsi turėdami galimybę per treniruotes Lazdynų baseine atlikti kur kas daugiau šuolių nuo skirtingų prietaisų nei iki tol.

„Man labai patinka treniruotis Lazdynų baseine. Iš karto pastebėjau, kad atsirado daugiau motyvacijos ir noro sportuoti, daryti sudėtingesnius šuolius. Tokiame erdviame baseine yra psichologiškai lengviau atlikti šuolius negu tada, kai esi suspaustas mažoje erdvėje, – treniruočių įspūdžiais dalijosi U. Valeišaitė.

– Ši sporto šaka reikalauja didelio nusiteikimo, turi perlipti per save, kai tau baisu ar trūksta noro. Reikia būti užsispyrusiam ir tikėtis geriausio, bet lygiai taip pat svarbus ir fizinis pasiruošimas.“

Urtė Valeišaitė / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

Jai antrino ir V. Šlajūtė: „Nuoširdžiai – šitas baseinas nuostabus. Mes važiuodavome į užsienį, kad būtent tokio lygio baseine galėtume treniruotis. Dabar, kai turime sąlygas, galime išnaudoti viską. Turime ir oro duobę, ir daug tramplinų, ir salę, nors dar ir nepilnai įrengtą šuoliams. Aš labai džiaugiuosi šiuo baseinu ir tuo, kad jis yra pastatytas tada, kai aš dar sportuoju.“

Vaikinų šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje užtikrintai pasirodė vilnietis Martynas Lisauskas. Pasaulio jaunimo čempionato finalistas iš viso surinko 330,95 balo ir pelnė aukso medalį.

1 m tramplinas (10 dalyvių)
1 vieta – 330,95 – Martynas Lisauskas
2 vieta – 236,15 – Gertas Varneckis
3 vieta – 193,45 – Kiril Baziuk

Pirmas jis buvo ir šuolių nuo bokšto rungtyje, kur teisėjai už sportininko atliktą programą skyrė 306,60 balo.

BOKŠTAS (8 dalyviai)
1 vieta – 306,60 – Martynas Lisauskas
2 vieta – 212,35 – Gertas Varneckis
3 vieta – 204,35 – Kiril Baziuk
Martynas Lisauskas / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

„Kadangi ant bokšto treniruojamės mažiau, tai pirmoji varžybų diena buvo sunkesnė, bet pasirodžiau visai neblogai. Šuolių nuo 1 m tramplino rungtyje buvo tik vienas prastas šuolis, bet jau buvome pavargę po šuolių nuo bokšto. O antrą varžybų dieną jau visus raumenis skaudėjo, bet, sakyčiau, visai neblogai“, – savo pasirodymą įvertino čempionas.

Varžybas M. Lisauskas užbaigė prie dviejų aukso medalių pridėjęs dar porą. Sportininkas nugalėjo vaikinų šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje, kurioje pelnė 324,05 balo, bei užėmė pirmąją vietą komandinėje rungtyje kartu su kauniete Milda Jurevičiūte (218,20).

3 m tramplinas (8 dalyviai)
1 vieta 324,05 Martynas Lisauskas
2 vieta 225,20 Gertas Varneckis
3 vieta 171,75 Dominykas Sirvydis
Martynas Lisauskas / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.
Komandinė rungtis (9 komandos)
1 vieta 218,20 Martynas Lisauskas ir Milda Jurevičiūtė 
2 vieta 215,40 Dominykas Sirvydis ir Vita Šlajūtė
3 vieta 211,70 Urtė Valeišaitė ir Audrys Anglickas

Jaunasis sportininkas taip pat gyrė naują treniruočių bazę ir džiaugėsi galimybėmis tobulėti prieš laukiančias Europos žaidynes bei artėjantį pasaulio čempionatą, į kurį vyks kartu su vilniečiu Sebastianu Koneckiu.

Pastarasis dėl traumos negalėjo startuoti šiame šalies čempionate, tačiau užėmė teisėjo kėdę ir vertino dalyvių pasirodymus.

Varžybų teisėjai / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

„Europos žaidynėms ruošiamės sunkiai, treniruojamės, dirbame iš paskutiniųjų. Labai džiugu ir smagu, kad pagaliau yra tokios kokybiškos sąlygos, kad galime tobulėti. 3 m tramplinas yra olimpinė rungtis, tad Europos žaidynėse ją labiau ir akcentuosime. Matysim, kaip seksis. O pasaulio čempionate didžiausią dėmesį skirsim sinchroniniams šuoliams. Žiūrėsim, kaip Sebastianui pavyks atsistatyti po traumos“, – sakė M. Lisauskas.

Varžybų organizatoriai už dovanas dalyviams dėkoja čempionato rėmėjams „Orivego“ ir „Mantinga“.

„LTU Aquatics“ primena, kad Europos žaidynės birželio 21 liepos 2 dienomis vyks kaimyninėje Lenkijoje, o šuolių į vandenį programa (Europos čempionatas) numatyta birželio 22–28 dienomis.

Šuolių į vandenį nuo 3 m tramplinų ir 10 m bokšto individualių rungčių nugalėtojai savo atstovaujamoms šalims pelnys kelialapius į kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai