Šuoliai į vandenį

Martynas Lisauskas pasaulio jaunimo čempionato finale – aštuntas

Martynas Lisauskas | Stopkadras

Lapkričio 27 – gruodžio 4 Monrealis (CAN) Rezultatai Varžybų svetainė

Kanados mieste Monrealyje vykstančiame 24-ajame Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionate pasirodymą sėkmingai pradėjo vilnietis Martynas Lisauskas.

Jaunasis Lietuvos sportininkas 14–15 m. berniukų grupėje pirmadienį startavo šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje.

Teisėjai už vilniečio atliktus devynis šuolius iš viso skyrė 372,20 balo ir pasirodymą įvertino 12-a vieta. Būtent tiek sportininkų ir patenka į finalą.

Lietuvis 1 balu aplenkė 13-ą vietą užėmusį vokietį Mahi Gruchow.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko ukrainietis Kyrylo Azarov. Jo atliktus šuolius teisėjai įvertino 433,20 balo.

Atrankoje iš viso startavo 34 dalyviai.

Kvalifikacijos rezultatai

Po pirmųjų šuolių mūsų sportininkas dalijosi 21–24 vietą, o po antrųjų rikiavosi 23-ias.  Visiems dalyviams atlikus po tris šuolius M. Lisauskas pakilo į 13 poziciją, o užbaigus ketvirtąjį dalyvių ratą lietuvis jau buvo 12-as.

Po penktojo šuolio mūsų šalies atstovas smuktelėjo į 20 vietą, o po šeštojo, susigrąžinęs keletą prarastų pozicijų, buvo 16-as.

Priešpaskutinį dalyvių ratą 14-metis lietuvis pradėjo būdamas jau 13-as, o po aštuntojo šuolio sėkmingai sugrįžo į lyderių 12-uką ir šią poziciją išsaugojo.

Šios rungties finalas numatytas pirmadienį, 23:45 val. Lietuvos laiku.


Finale dalyviai atliko po keturis šuolius.

Atlikęs pirmąjį šuolį (107C) M. Lisauskas praėjus pirmajam dalyvių ratui užėmė 12-ą vietą. Antrasis šuolis (305C) lietuviui susiklostė sėkmingiau ir teisėjų įvertinimas kilstelėjo mūsiškį iki devintos pozicijos.

Po trečiojo šuolio (205C) M. Lisauskas tarp finalininkų buvo aštuntas. Paskutinį savo šuolį (405C) atlikęs jaunasis Lietuvos sportininkas galutinėje rikiuotėje užėmė aštuntą vietą. Teisėjai už lietuvio atliktus šuolius skyrė 383,55 balo.

Finalo rezultatai

Auksą iškovojo ukrainietis Kirill Boliukh (439,25), sidabras atiteko kanadiečiui Arnaud Corbeil (423,50), o bronzą pelnė italas Valerio Mosca (414,90).

Atrankos lyderis Kyrylo Azarov iš Ukrainos pasirodymą baigė ketvirtoje vietoje (409,20).

M. Lisausko iškovota aštuntoji vieta – tai kol kas aukščiausias lietuvių pasiekimas tokio rango varžybose.

14-mečio sportininko šiame čempionate dar laukia šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtis.

Be M. Lisausko Kanadoje Lietuvai taip pat atstovauja ir Urtė Valeišaitė. 17-metė vilnietė taip pat pasirodys šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje, kur varžysis A dalyvių grupėje (16–18 m.).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LTU Swimming (@ltuswimming_official)

„Šiam pasaulio čempionatui pradėjome ruoštis gana seniai, kuomet liepos mėnesį nepavyko dėl ligos sudalyvauti Europos jaunimo čempionate Bukarešte. Didelį dėmesį skyrėme bendram ir specialiam fiziniam pasiruošimui. Urtė stabilizavo savo laisvąją programą, o Martynas varžysis su atnaujinta sudėtingų šuolių virtine.

Esame neblogai pasiruošę. Norėtųsi, kad lydėtų ir sportinė sėkmė, nes konkurencija šiemet didžiulė, suvažiuoja dalyviai iš 40 valstybių. Visi išsiilgę startų po ilgo ir nuobodaus karantino“, – prieš čempionatą sakė komandos vadovas, treneris Kęstutis Autukas.

Varžybas tiesiogiai galima stebėti FINA YouTube kanale.

Lietuvių startų tvarkaraštis

Lapkričio 28 d. (pirmadienis)

Berniukai (B grupė) – 3 m tramplinas – 16:00 val. – Atranka – dalyvauja M. Lisauskas

Berniukai (B grupė) – 3 m tramplinas – 23:45 val. – Finalas – dalyvauja M. Lisauskas


Lapkričio 30 d. (trečiadienis)

Berniukai (B grupė) – 1 m tramplinas – 16:00 val. – Atranka – dalyvauja M. Lisauskas

Finalas: 0:10 val. (naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį)


Gruodžio 1 d. (ketvirtadienis)

Mergaitės (A grupė) – 1 m tramplinas – 16:00 val. – Atranka – dalyvauja U. Valeišaitė

Finalas: 21:45 val.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiame čempionate Sebastian Konecki užėmė 14 vietą šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje, o analogiškose mergaičių varžybose Vita Šlajūtė buvo 18-a.

Montreal 2022

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai