Šuoliai į vandenį

Lietuvos šuolių į vandenį čempionate Vilniuje – čempionės atsisveikinimas

Urtė Valeišaitė | Alfonso Rakausko / LTU Aquatics nuotr.

Birželio 8–9 Vilnius Nuostatai Rezultatai

Europos žaidynių dalyvė, daugkartinė Lietuvos šuolių į vandenį čempionė Urtė Valeišaitė baigė sportinę karjerą. Su didžiuoju sportu šuolininkė atsisveikino šalies čempionate Vilniuje, kur iškovojo auksą 1 m tramplino rungtyje. Jos pasirodymą Lazdynų baseine teisėjai įvertino 198,30 balo.

Urtė, kalbėdama apie savo karjeros pabaigą, sakė: „Šis čempionatas buvo paskutinės mano varžybos. Karjeros uždarymas. Atėjo laikas priimti tokį sprendimą. Baigiau mokyklą, tuo pačiu užbaigiu ir sportinę karjerą.“

Sportininkė dėkojo už trenerės Jurgos Simanavičienės, artimųjų ir visos šuolių į vandenį bendruomenės palaikymą net ir pačiais sunkiausiais karjeros momentais.

„Noriu padėkoti savo trenerei, tėvams, kurie mane pastūmėjo, kai dar prieš porą metų buvo kilęs noras mesti šuolius. Jie mane paskatino toliau sportuoti. Taip pat dėkoju visai mūsų mažai šuolininkų bendruomenei, kuri visą laiką labai palaikydavo ir paguosdavo, kai reikėdavo, arba pakeldavo nuotaiką“, – sakė ji.

Pasak Urtės, šuolių į vandenį dėka ji išsiugdė ne vieną svarbią savybę: „Manau, kad šuoliai labai padėjo išsiugdyti kantrybę, nes vis tiek darbas neatėjo lengvai. Šuoliai taip pat mane išmokė disciplinos, laiko planavimo.“

Šalies čempionė ateityje planuoja tęsti mokslus Nyderlanduose ir nors aktyviai varžybose nebedalyvaus, nuo baseino žada nenutolti, nes gyvens šalia jo.

Sidabras merginų 1 m tramplino rungtyje atiteko Kamilai Swanson (183,25), bronza – Vitai Šlajūtei (176,60).

Iš kairės: Kamila Swanson, Urtė Valeišaitė ir Vita Šlajūtė | Alfonso Rakausko / LTU Aquatics nuotr.

Merginų 3 m tramplino rungtyje šalies čempione tapo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Emilija Maželytė (154,75).

Ji vos 0,25 balo aplenkė antrą vietą užėmusią Guodą Šlajūtę (154,50). Bronza atiteko K. Swanson (152,35).

Bokšto rungtyje tarp merginų geriausiai pasirodė V. Šlajūtė (161,70). Sidabrą čia iškovojo Aušra Malskaitytė (133,00), o bronzą – Saulė Ruikė (127,60).

Net keturis aukso medalius šalies čempionate pelnė 2023 metų Europos jaunimo vicečempionas Martynas Lisauskas.

Vilnietis varžybose užtikrintai laimėjo vaikinų 1 m tramplino (355,40), 3 m tramplino (390,60) ir bokšto (326,45) rungtis. Auksu jis pasipuošė ir komandinėje rungtyje, pasirodęs kartu su kauniete Ieva Maželyte (243,25).

„Toks ir buvo tikslas (gerai pasirodyti)“, – nulipęs nuo nugalėtojų pakylos sakė M. Lisauskas, jau kitą savaitę startuosiantis Europos čempionate Belgrade, Serbijoje.

„Jaučiuosi pasiruošęs, tik neturiu vieno šuolio nuo 3 m tramplino, bet šiandien viskas buvo gerai ir be to vieno sudėtingo šuolio. Neseniai patyriau nugaros traumą, bet jau beveik išgijau, tai viskas gerai“, – pasiruošimą Europos čempionatui įvertino jaunasis šuolininkas.

Iš kairės: Sebastian Konecki, Martynas Lisauskas ir Kiril Baziuk | Alfonso Rakausko / LTU Aquatics nuotr.

Belgrade pasirodys ir dar vienas vilnietis Sebastianas Koneckis, kuriam čempionate buvo suteiktas Tarptautinio šuolių į vandenį meistro vardas.

„Dabar gal ne pačiame pike esu. Kažkaip Lietuvoje startuojant būna didesnė įtampa. Labai lygiai ėjome su Martynu. Treniruočių užteko, viskas gerai. Tenka tik susitvarkyti su mintimis šuolio metu, pora šuolių nepasisekė. To ir trūksta – vieną blogiau padarai ir viskas“, – pasirodymą apibendrino S. Koneckis, iškovojęs tris sidabro medalius.

Šuoliuose nuo 1 m tramplino jis surinko 328,85 balo, 3 m tramplino rungtyje – 366,10 balo, o jo šuolių nuo bokšto programa teisėjų buvo įvertinta 285,30 balo.

Sebastian Konecki | Alfonso Rakausko / LTU Aquatics nuotr.

Pasirodymu varžybose buvo patenkintas ir liepą Žešuve, Lenkijoje, vyksiančiam Europos jaunimo čempionatui besiruošiantis Kirilas Baziukas.

„Čia buvo geriausios mano varžybos, kuriose dalyvavau. Viską labai gerai padariau, labai džiaugiuosi. Nesitikėjau, kad taip pavyks pasirodyti. Labai gerai pasiruošiau ir pavyko. Sportuoju jau gal septynerius metus. Rezultatai gerėja ir gerėja. Jaučiasi, kad norisi toliau judėti, bet čia buvo pats geriausias rezultatas, kurį turėjau, todėl esu labai laimingas“, – sakė jis.

K. Baziukas čempionate buvo trečias tiek šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino (237,30), tiek ir 3 m tramplino (278,95) rungtyje, o komandinėje rungtyje su E. Maželyte jiedu iškovojo sidabrą (220,70), aplenkę Ernestą Mykolaitytę su Gertu Varneckiu (204,80).

G. Varneckis pridėjo dar vieną bronzą šuolių į vandenį nuo bokšto rungtyje (235,70).

„LTU Aquatics“ primena, kad šuolių į vandenį ir plaukimo programa Europos čempionate Belgrade prasidės jau birželio 17 dieną.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai