Dariaus Kibirkščio / LPF nuotr.
Jeigu metų sandūroje pažadėjote sau pradėti lankyti baseiną, pagaliau išmokti plaukti, pasiruošti pirmosioms savo varžyboms ar galiausiai užlipti ant prizininkų pakylos, kartais šis kelias, kurį numatėte, kad teks įveikti, gali pasirodyti kur kas ilgesnis negu galvojote.
Iki kalendorinės vasaros pradžios likus mažiau nei šimtui dienų dalinamės septyniais patarimais, kaip išlikti motyvuotiems ir pratęsti tai, ką pradėjote.
1) Užsibrėžkite tikslus. Asmeninių tikslų išsikėlimas gali būti puikus būdas išlaikyti motyvaciją. Įsitikinkite, kad jūsų tikslai yra konkretūs, išmatuojami ir pasiekiami. Pavyzdžiui, galite užsibrėžti realistišką tikslą, kad per tam tikrą laikotarpį pasigerinsite savo asmeninį rezultatą (nuo… iki…), plaukdami jūsų pasirinktą distanciją.
2) Keiskite savo rutiną. Dažnai nutinka, kad nuolatos kartojant tuos pačius dalykus gali pasidaryti nuobodu. Pabandykite pakeisti savo kasdienybę – išbandykite kitus plaukimo būdus, į treniruočių režimą įtraukite dar jūsų neišmėgintų arba rečiau naudojamų pratimų. Tuomet ir kiekviena nauja diena mažiau primins vakarykštę.
3) Raskite treniruočių partnerį. Geras treniruočių partneris gali taip pat efektyviai prisidėti prie jūsų motyvacijos. Treniruodamiesi drauge galite vienas kitą pastūmėti dirbti sunkiau, palaikyti, kai pristinga jėgų ar noro, o draugiška konkurencija dar ir skatina abipusį tobulėjimą.
4) Prisiminkite, kodėl pradėjote. Atraskite laiko pagalvoti, kaip taip nutiko, kad šiuo metu leidžiate laiką baseine. Kodėl jūs čia? Kas paskatino pamilti sportą? Dėl ko taip anksti keliatės į treniruotes ar testuojate savo galimybių ribas varžybose? Surasti atsakymai į šiuos klausimus gali iš naujo įžiebti jūsų aistrą sportui.
5) Apdovanokite save. Susikurkite asmeninę atlygio sistemą. Pavyzdžiui, jeigu jums pavyko pasiekti tam tikrą užsibrėžtą tikslą, palepinkite save tuo, kas jums patinka. Atlygiu gali būti tiek mėgstamas užkandis, tiek filmo peržiūra ar dar kas nors, kam niekada neturite laiko.
6) Atsikvėpkite. Neretai padaryta pertrauka gali padėti sugrįžti į baseiną ne tik žvalesniam, bet ir labiau motyvuotam. Jeigu jaučiate pervargimą, įsiklausykite į savo kūno siunčiamus signalus – skirkite pakankamai laiko (dieną ar dvi, jei reikia – ir ilgiau) poilsiui ir atsigavimui.
7) Sutelkite dėmesį į procesą, o ne tik į rezultatą. Svarbu nepamiršti, kad pažangai reikia laiko. Užuot koncentravęsi į galutinį rezultatą, verčiau susitelkite į mažus žingsnelius, užduotis, kurias turite įvykdyti, kad pasiektumėte užsibrėžtą tikslą. O pakeliui iki jo – švęskite mažas savo pergales.
Tikimės, kad šie patarimai padės jums išlikti motyvuotiems ir sėkmingai tęsti savo sportinę kelionę!