Varžybos

SELL žaidynėse puikiai pasirodė Lietuvos plaukikai studentai

Dvi dienas Tartu (Estija) vyko SELL žaidynės. Pirmosios žaidynės vyko 1923 metais taip pat Tartu (Estija). SELL žaidynių pavadinimas yra sudarytas iš keturių šalių pirmųjų raidžių pavadinimų: Somija, Estija, Lietruva, Latvija. Jos yra vasaros, žiemos ir šachmatų. Iki 1940m. vyko 13 vasaros žaidynių, 5 – žiemos ir 3 – šachmatų. Nuo 1940m. iki 1991m., po Baltijos šalių okupacijos, žaidynės buvo nutrauktos ir vėl apie jas imta kalbėti 1991m. Nutarta, kad minint žaidynių 75 –metį, 1998m. jas vėl rengti. Nuo tada jos vyksta vis kitoje šalyje. Šiemet vyko Estijoje, o kitais metais  gegužę jos vyks Lietuvoje, Kaune. SELL žaidynėse dalyvauja ne tik minėtų 4 šalių sportininkai, bet ir daugelio kitų šalių sportininkai. Šiemet jose be Estijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos studentų sportininkų dalyvavo Vokietijos, Kinijos, Norvegijos, Belgijos, Rusijos sportininkai iš šalių aukštųjų mokyklų kurių amžius iki 28 metų. SELL žaidynėse varžomasi plaukimo, krepšinio, stalo teniso, mini futbolo, tinklinio, imtynių l.atletikos sporto šakose.

Plaukimo varžybos vyko Tartu 50 m ilgio baseine. Buvo vykdomos visos 50 ir 100 m (išskyrus 100 m peteliške) rungtys moterims ir vyrams  ir 4×50 m mišrios (2 moterys ir 2 vyrai)  l.st. ir kombinuotos estafetės.

Šių metų SELL žaidynėseg geriausiai sekėsi LSU studentams Vaidotui Balžiui, kuris laimėjo 50 ir 100 m krūtine, Sigitai Matusevičiūtei, kuri buvo pirma plaukiant 50 m krūtine, 100 m krūtine ir 200 m kompl.pl. ji užėmė trečias vietas. 100 m l.st. aukso medaliu buvo apdovanotas Tadas Lėveris. Bronzos medaliai buvo įteikt Lukui Pranckevičiui (100 m l.st.), Irmantui Vernickui (50 m l.st.), Deividui Valentavičiui (50 m nugara), Gintarei Venčkauskaitei  (50 ir 100 m lst.). LSU komanda laimėjo sidabro medalius plaukiant mišrią kombinuotą estafetę ir bronzos – 4×50 m mišrią  l,st. estafetę.

Be LSU plaukikų trečias vietas žaidynėse laimėjo KTU studentės Inga Šukytė (50 m nugara), Laima Ribašauskaitė (50 m krūtine), Milda Bilinauskaitė (50 m petel.). LSMU pirmakursis Gytis Stankevičius buvo antras  plukiant  100 m nugara, o plaukiant 50 m nugara tapo varžybų nugalėtoju. Trečia, plaukiant  100 m nugara, buvo LSMU studentė Laura Dobrovolskaitė, o VU studentas Arnas Sedlevičius buvo antras plaukiant 100 krūtine.

Varžybų rezultatai

Informaciją atsiuntė Birutė Statkevičienė

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai