PČ 25 m Doha

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas: turime fantastišką genofondą siekti pergalių

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas šalies sportininkų pasirodymus Pasaulio plaukimo čempionate Dohoje, Katare, vertina labai gerai. Pasak jo, parodyti rezultatai – įspūdingas pasiekimas tokiai mažai šaliai kaip Lietuva.

„Visa komanda pasirodė labai gerai. Komandinė dvasia ir jos progresas puikiai atsispindėjo estafetės rungtyje, kurioje mes sugebėjome patekti į finalą. Yra šalių, kurios turi 100–200 mln. gyventojų, o Lietuva su 3 mln. sugeba pakliūti į Pasaulio čempionato finalą, tai – įspūdingas pasiekimas. Dėl to labai džiaugiuosi“, – LRT.lt Dohoje sakė T. Kučinskas.

Jo žodžiais, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad 25 m ilgio baseinas nėra Lietuvos plaukikų prioritetas – tai tik tarpinė stotelė.

„Ji labai aiškiai įrodo, kad einame į priekį. Kai kurie sportininkai parodė įspūdingą progresą. Ypatingai norėčiau pažymėti Daną Rapšį, kuris tik per plauką nepateko 200 m nugara rungties finalą. Tikslas, kurį turime, – išvežti 6–7 sportininkus į olimpines žaidynes – lieka galioti. Visi plaukikai, kurie buvo čia ir Simas Bilis turi realias galimybes važiuoti į Rio de Žaneirą“, – tiki Lietuvos plaukimo federacijos vadovas.

Medalių ateityje galime tikėtis bent iš trijų plaukikų

LRT.lt pašnekovas Dohoje pažymėjo, kad sportininkai turi didesnių ambicijų nei tiesiog plaukti. Jo nuomone, bent trys žmonės turi realias galimybes pasivaržyti dėl medalių – tai Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis ir Danas Rapšys.

„Turbūt niekas neabejoja, kad Rūta ir toliau pasiruošusi ginti titulą, kurį iškovojo Londono olimpinėse žaidynėse. Jos pasirodymą čia vertinu puikiai dėl vienos paprasto priežasties: vieta yra ne viskas – svarbu rezultatas. Abi distancijas  – ir 50 m, ir 100 m – šiame sezone ji plaukė pasauliniu lygiu, kuris tikrai nėra pats svarbiausias. Kitas sezonas bus svarbesnis, o 2016 m. – patys svarbiausi. Gebėjimas plaukti pasaulio rekordo lygiu – įspūdingas pasiekimas, ir mes manome, kad Rūta eina į priekį, tobulėja“, – undinėle tituluojamos plaukikės rezultatus įvertino T. Kučinskas.

Pašnekovas pastebėjo, kad 25 m ilgio baseinas daugiau skirtas nardymui nei plaukimui. Rūtos varžovė (jamaikietė Alia Atkinson) po paskutinio posūkio pademonstravo, kaip išniro net už baseino pusės. Tai, jo teigimu, rodo, kad ilgame baseine šių galimybių nebus: „O Rūta yra daugiau plaukikė nei nardytoja, mus tai nuteikia teigiamai. Manau, kad A. Atkinson su lietuve sunkiai sugebės varžytis. Tačiau žinome, kad grįžta kita varžovė – Rūtai liūdna nebus. Galvoju, kad įnirtinga kova sukels dar daugiau aistrų, nežiūrint į tai, kad galbūt mūsiškei ne visada pasiseks iškovoti auksą – tai yra sportas.“

G. Titenis – jau elite

Kalbėdamas apie G. Titenį, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas aiškino, kad plaukiko technika – ideali ilgam (50 m) baseinui: ilgi grybšniai, ilgas gulėjimas, slinkimas vandenyje.

„Jo treneris yra labai aiškiai pasakęs, kad nenori laužyti šio plaukiko technikos. Nežiūrint į tai, kad Giedrius specialiai nesiruošė šiam čempionatui, sugebėjo pagerinti Lietuvos rekordą. Jo progresas – akivaizdus“, – nurodė LRT.lt pašnekovas.

T. Kučinskas įsitikinęs – šis plaukikas įeina į plaukimo krūtine rungties elitą, kuris, deja, turi minimaliai 10 sportininkų, kurių rezultatai skiriasi šimtosiomis sek. dalimis: „Todėl čia yra ir dalis laimės. Jeigu Giedrius sugebės išplaukti iš 59 sek., tai jam duos tikrai didelius šansus kovoti dėl medalių.“

D. Rapšys – plaukikas, sugebantis save aplenkti sekundėmis

Trečias Lietuvos pretendentas – 19-metis Danas Rapšys, kuris parodė, kad sugeba sekundėmis gerinti savo asmeninius rekordus, nors 25 m ilgio baseinas taip pat nėra jo specializacija.

„Jis dirba labai sistemingai finalo Kazanėje link. 9-a vieta trumpame baseine rodo, kad Danas jau yra elite. Jeigu Danas progresuos taip, kaip dabar, nenustebčiau, kad dar vienas sportininkas gali pretenduoti į medalį“, – pasakojo T. Kučinskas.

Turime fantastišką genofondą siekti pergalių

LRT.lt paklaustas apie tai, ko Lietuvos plaukikų gerbėjai gali tikėtis ateityje, Plaukimo federacijos vadovas pabrėžė, kad viskas priklauso nuo to, kiek vaikų turės galimybę išmokti plaukti, mokytis sportinėse klasėse.

„Dabar situacija nepavydėtina – 50 proc. Lietuvos teritorijos neturi nei vieno baseino. Tai reiškia, kad vaikai neturi galimybės išmokti plaukti. Be to, tai ir yra priežastis, dėl ko mes skęstame daugiausiai pasaulyje. Kai susidarys masė vaikų, galėsime turėti didesnę kiekybę, o tuo pačiu ir kokybę sportininkų, kurie galėtų siekti aukščiausių pasaulinių rezultatų“, – įsitikinęs T. Kučinskas.  

LRT žurnalistui jis papasakojo pokalbį su kolega: „Vienos rimtos rinktinės treneris (šalies neminėsiu) priėjo prie manęs ir sako: „Pažiūrėk, kokie mano [plaukikai], kokie tavo. Maniškiai neturi genofondo – visi po 1,8 m ūgio. O pas tave rinktinėje – krepšininkai. Jūs turite fantastišką genofondą būti gerais plaukikais.“ Jis yra teisus.“

Pašnekovas yra tikras –  jei sugebėsime pasiekti masiškumą, išugdyti trenerių motyvaciją, kompetenciją, gebėjimą atsiduoti, už 6–8-erių metų tikrai galime tikėtis puikių rezultatų.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai