EČ London 2016

S.Bilis: „Į Rio važiuoju ne atostogauti”

22 metų Simonas Bilis vis tvirčiau atrodo tarp pripažintų plaukimo meistrų. Laisvuoju stiliumi plaukiantis panevėžietis dvejus metus iš eilės spindėjo JAV studentų čempionatuose, o šįmet Kanadoje iškovojo teisę plaukti dvi distancijas Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

JAV studentai plaukia 25 jardų (apie 23 m) ilgio baseinuose, tačiau atvykęs į Europos čempionatą Londone S.Bilis „ilgame vandenyje” (50 m baseine) plaukė tarsi būtų jame ir treniravęsis.

„Visą mėnesį, praėjusį nuo svarbiausių NCAA varžybų treniravomės 50 m baseine. Ir šiaip per visus metus turėdavome treniruočių ilgame baseine. Žinojome, kad olimpiniai metai, kad reikia nepamiršti, ką reiškia plaukti ilgame baseine, – atskleidė S.Bilis. – Nors universitetui visai to nereikia, tuo pasirūpino mūsų treneris”.

Po metų Amerikoje lietuvis grįžo, pasak specialistų, padaręs ryškią pažangą. Pasak jo, geresnių rezultatų pasiekti leido nauja motyvacija.

„Išvažiavau į Ameriką. Ten laukė naujas treneris, nauja motyvacija. Ten viskas buvo nauja, naujos sąlygos. Norėjau treniruotis, stengtis kuo daugiau”, – sakė Lietuvos olimpinės plaukimo komandos narys.

S.Bilis jau ketverius metus mokosi Šiaurės Karolinos valstybiniame universitete. Nors kitą sezoną savo universiteto garbės JAV studentų pirmenybėse jis nebegalės, universitetas toliau moka už jo mokslo technologijų ir visuomenes studijas, kurios tęsis dar metus.

Tačiau dirbti pagal specialybę S.Bilis artimiausiu metu neplanuoja. Jam svarbu, kaip seksis plaukti toliau.

„Jei viskas gerai, rezultatai gerės, plauksiu iki Tokijo olimpiados. Plaukti norėčiau Amerikoje. Žiūrėsiu, ar išeis pasilikti”, – apie savo planus kalbėjo S.Bilis.

Tuo tarpu artimiausiu metu, jau mažiau nei po trijų mėnesių, panevėžietis startuos olimpiniame Rio baseine. Tačiau apie tai, kas ten jo laukia S.Bilis dar nemąstė.

„Niekada tokio masto varžybose nebuvau. Teko plaukti tik universiadoje, tačiau įsivaizduoju, kad šių dalykų palyginti negalima. Tiesa sakant, nebuvo laiko net pagalvoti. Iškart įvykdęs normatyvus puoliau treniruotis. Juk į Rio važiuoju rodyti rezultatus, o ne atostogauti”, – sakė S.Bilis. View on YouTube

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai