EČ Copenhagen 2017

Europos čempionato Kopenhagoje 4-a diena: pusfinaliuose – S.Bilis ir D.Margevičius

Simonas Bilis ir Deividas Margevičius prisijungė prie šeštadienio vakarą dėl medalio kovosiančios Rūtos Meilutytės. Lietuvos rinktinės plaukikai sėkmingai įveikė savo rungčių antrankos barjerą ir kovos dėl teisės patekti tarp stipriausių Europos trumpojo baseino čempionato Kopenhagoje sportininkų.

Į pirmąjį savo pusfinalį pirmenybėse prasimušė D.Margevičius, kuriam bilietą į stipriausiųjų šešioliktuką pavyko iškovoti, nepaisant prasto starto. 50 m peteliške įveikęs per 23,06 sek., jis pasidalijo 14-17 vieta su italu Codia Piero, vokiečiu Damianu Wierlingu ir baltarusiu Grigojumi Pekarskiu. Tačiau pastarasis dėl šalių kvotų liko už pusfinalio borto, o Lietuvos plaukikui nebereikėjo dėl vietos pusfinalyje varžytis papildomame plaukime.

„Viskas kaip ir gerai, svarbiausia – patekau į pusfinalį. Reikės gerinti startą ir sėkmingiau atlikti posūkį. Vakare sekasi plaukti greičiau, todėl tikiuosi, kad bus tik geriau“, – sakė D.Margevičius.

Kone savo asmeninio rekordo grafiku šioje sprinto rungtyje taip pat plaukęs Tadas Duškinas finišavo per 23,29 sek. ir antrą sykį čempionate užėmė 23-ą vietą bendroje įskaitoje. 23-ias jis buvo ir plaukimo laisvu stiliumi sprinte.

„Nors plaukėsi gan gerai ir stambių klaidų nepadariau, rezultatas nebuvo kažkuo ypatingas. Pritrūko žvėriškos jėgos“, – po finišo šyptelėjo T.Duškinas.

Trys Lietuvos sportininkai varžėsi 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Iš jų kovą dėl medalių tęs tik S.Bilis, nuplaukęs į antrąjį savo pusfinalį per 47,09 sek. ir pasiekęs 5-ą rezultatą atrankoje.

Savo ruožtu, du medalius Lietuvai jau iškovojęs Danas Rapšys pagerino savo asmeninį rekordą, distancijoje užtrukęs 47,73 sek., bet į stipriausių plaukikų šešioliktuką nepateko. iki vietos finale jam pritrūko vos 0,1 sek.

„Jau nebėra tiek jėgų po pirmųjų dienų, kuriose teko išsikrauti. Per apšilimą jaučiau, kad savijauta nebėra pati geriausia, bet smagu buvo pasivaržyti. Niekada nesu plaukęs tokiose varžybose, todėl, kaip pirmam kartui, rezultatas yra geras“, – kalbėjo vienas Lietuvos rinktinės lyderių.

Taip pat šioje rungtyje startavęs Povilas Strazdas pirmoje savo šios dienos rungtyje užfiksavo 60-ą rezultatą bendroje įskaitoje. Distancijoje jis užtruko 49,28 sek.

Trumpai atsikvėpęs, jis šoko į baseiną 100 m kompleksiniu būdu rungtyje. Plaukęs arti savo asmeninio rekordo, vilnietis nuotolį įveikė per 55,14 sek., įsikūrė 31-e vietoje ir baigė pasirodymą Europos čempionate.

„Pirmoje rungtyje buvo labai sunku, jau kažkiek pradėjo jaustis ir nuovargis. Tuo tarpu, kompleksiniame plaukime pasiektas rezultatas yra netoli geriausio. Kadangi teko plaukti iškart, praktiškai be poilsio, tai matosi, kad turėjau galimybių jį pasigerinti. Šiek tiek gaila, kad abu nuotoliai sukrito į vieną dieną. Apibendrinant, čempionatas kiek geresnis, nei tuo pat metu būdavo paskutinius kelis metus. Reikia daugiau darbo įdėti ir viskas bus geriau“, – neabejojo P.Strazdas.

Rungčių pusfinaliai ir finalai prasidės šeštadienį 18 val. Lietuvos laiku.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai