Plaukimas

Varžybinė situacija. FAIR PLAY. Arba kodėl sekasi geriausiems

Varžybinė situacija

 Norėjau pasidalint su plaukimo mylėtojais įdomia istorija, kuri įvyko šią savaitę pasaulinio lygio varžybose ir kol kas buvo žinoma tik tų varžybų dalyviams.

 Pabandykime atkurt varžybinę situaciją bei pateikt ją tikrais faktais (kad būtų šiek tiek paslapties istoriją pradžioje pasakosiu be vardų bei pavardžių):

 

Tu esi vienas iš geriausių Lietuvos plaukikų, kuriam paklūsta daugelis Lietuvos rekordų. Tavęs taip pat bijo daugelis varžovų Europos bei Pasaulio čempionatuose, kadangi už tave kalba tavo puikūs rezultatai. Tu seki pasaulines plaukimo naujienas ir žinai, kad tuo kuo esi dabar pasiekei per juodą, alinantį darbą treniruotėse ir už tai dėkingas esi savo treneriui, kuris tave prižiūri bei sekdamas pasaulines naujienas perduoda jas tau. Šį sezoną tau liko du svarbūs startai tai pasaulinė 25-oji studentų Universiada bei pasaulio plaukimo čempionatas.

Šiuo metu tu dalyvauji 25-ojoj Universiadoj ir šiandien vakare plaukdamas 200 m krūtine nuotolyje – 2,10,83 sek tu pagerinai Universiados vykstančios Belgrade rekordą (tai taip pat naujas Lietuvos rekordas) ir patekai tarp 8-ių geriausių finalo plaukikų. Su kuriais susikausi rytoj vakare vykstančiuose finaliniuose plaukimuose. Prieš išvykdamas į tau svarbiausius sezono startus įsigijai plaukimo kostiumą, kuris šiuo metu laikomas vienu greičiausiu pasaulyje ir jį naudoja daugelis pasaulio plaukimo žvaigždžių. Nors ir žinai, kad už plaukiko rezultatus šneka jo nudirbtas darbas treniruotėse, valia, įgimtos savybės, bet šiais technologijų laikais plaukimo kostiumai lemia vis didesnę reikšmę rezultatams.

 Kitą rytą tavo komandos draugas plaukia kvalifikaciniame plaukime 100 m laisvuoju stiliumi ir nori patekt į stipriausiųjų plaukikų 16-tuką. Kadangi jis neturėjo galimybės nusipirkt tokio kostiumo kokį tu turi, o paskutinį kostiumą yra gavęs tik dalyvaudamas 2008 m Pekino olimpiadoje, kurio modelis jau yra gerokai panaudotas bei šiuo metu yra atsiradę naujesnio modelio kostiumai leidžia siekt akivaizdžiai geresnių rezultatų. Jis tavęs paprašė, kad tu jam paskolintum šiuo metu turbūt patį greičiausią kostiumą ir nors keletą kartų panaudotas kostiumas po truputį praranda savo stebuklingą galią. Tu be jokios graužaties paskolini savo kostiumą. Tavo komandos draugas patenka tarp 16-os geriausių plaukikų ir dėkoja tau už kostiumą, bet vakare jo laukia likus apie 1 val. iki tavo kovos dėl medalio finaliniame plaukime, pusfinalio kova, kur gerai suplaukus jis patektų į stipriausiųjų 8-tuką. Aišku tu norėdamas padėt draugui paskolini kostiumą, nors tau pačiam reiks finale plaukt su šlapiu kostiumu ir gal netiek efektyviu. Komandos draugas plaukdamas savo nuotolį 100 m l/st patenka į finalinį plaukimą ir yra labai laimingas bei dėkingas. Bet jam šiuo metu yra svarbesnių reikalų kuo greičiau nusimaut draugo paskolintą plaukimo kostiumą jį kiek galima padžiovint bei atiduot draugui finale kol jis ruošias startui darydamas apšilimą. Baigęs apšilimą, kad nepražiopsotų savo starto tu nueini tiesiai į „last call room“, kur dalyviai jau būna pasiruošę plaukimui ir užsidėję plaukimo kostiumus. O tu tuo metu tam kambarį pradedi dėtis tą šlapią plaukimo kostiumą ir nors ir spėji užsidėt tą kostiumą, bet keletas lyderių nustemba, kad tu su jais ruošiesi plaukt finale ir dar dedies šlapią panaudotą kostiumą. Ir persimesdami keliais žodžiais replikuoja „nu tu vyruti ir drąsus aš taip nesugebėčiau“.

Toliau manau neverta bandyt dėliot šitos varžybinės situacijos, nes visa tai ką pasakojau įvyko vakar ir Giedrius Titenis, kuris paskolino kostiumą savo komandos draugui Pauliui Viktoravičiui (kuris šiandien 07.09 d kovos dėl kuo aukštesnės vietos finale), nusipelno didžiausios pagarbos kaip sportininkas, atletas, ŽMOGUS, nes turbūt sutiktumėt su manim kiekvienas, kad jei jūsų lauktų kova dėl medalio mažai tikimybės, kad paskolintumėt už savo lėšas įsigytą kostiumą ir tuo labiau tokioje situacijoje…

Giedrius Titenis su šlapiu kostiumu 200 m krūtine nuotolyje – 2,11,14 sek laimėjo bronzos medalį. Su tuo aš jį bei jo trenerį Žilviną Ovsiuką kuo nuoširdžiausiai sveikinu ir linkiu, kad jis išliktų visad toks koks yra ir būtų pavyzdys mūsų jauniesiems Lietuvos plaukikams.


Giedrius Titenis pasipuošęs Universiados Bronza
 

Istorijos nenutylėjo Saulius Binevičius

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai