Plaukimas

„Regionų taurės“ plaukikams – mokomoji treniruočių stovykla Alytuje

Asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius lankėsi Dzūkijos sostinėje, Alytuje, kur šią savaitę stovyklauja Regionų rinktinės nariai.

Į Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseiną treniruotėms atvyko Vytis Vaitulionis ir Gintaras Kivylius (Marijampolė), Kornelija Jankovičiūtė ir Augustė Rakitinaitė (Ignalina), Marijus Meškauskas ir Irūna Zelenkaitė (Rokiškis), Kamilė Černiauskaitė ir Glorija Korsakaitė (Elektrėnai), Ema Jakštonytė ir Salomėja Laurinavičiūtė (Utena) bei Kotryna Borovska ir Matas Naunčikas (SM „Nemunas“).

Plaukikai į mokomąją treniruočių stovyklą (MTS) iš skirtingų sporto mokyklų ir klubų buvo pakviesti atsižvelgiant į „Regionų taurės 2023“ rezultatus, siekiant motyvuoti ir įvertinti geriausių Lietuvos regionų sportininkų gebėjimus treniruočių metu.

MTS kuratorius ir vyr. treneris Eugenijus Rakitinas tikisi, kad ateityje tokių stovyklų bus ir daugiau, o plaukikai iš regionų ir toliau sėkmingai bursis į bendras komandas varžybose.

„Džiaugiuosi, kad „LTU Aquatics“ vykdomasis komitetas palaiko meistriškumo skatinimo idėją regionuose. Tikiuosi, kad ši stovykla bus pirmas žingsnis programos plėtrai ateityje. Juk talentas gali gimti bet kur – net ir mažesniame miestelyje. Reikia tik jį atrasti ir kryptingai su juo dirbti. Iki dabar prisimename anykštėno, keturiskart olimpiečio Giedriaus Titenio pasiekimus, todėl tikiu, kad darbštaus ir talentingo plaukiko kelias į olimpines žaidynes gali prasidėti ir mūsų regionuose“, – įsitikinęs E. Rakitinas.

Stovyklautojus aplankęs „LTU Aquatics“ vadovas taip pat dėkojo vykdomojo komiteto nariams, pritarusiems idėjai vykdyti šią stovyklą, ir reiškė padėką Alytaus sporto ir rekreacijos centro administracijai už svetingą plaukikų priėmimą.

„Dėkoju Eugenijui už parodytą iniciatyvą organizuoti du „Regionų taurės“ plaukimo varžybų etapus ir padarytą sportininkų atranką į šią stovyklą. Jis puikus pavyzdys, kaip motyvuotas treneris gali apjungti skirtingų ir mažesnių miestų bei klubų narius bendram tikslui. Džiaugiuosi, kad po įvykusių varžybų geriausių „Regionų taurės“ komandų sportininkai Alytuje ne tik susibendravo, bet ir sužinojo daug naudingos informacijos apie treniruotes, pasiruošimą joms, įvairius pramankštos elementus. Mačiau, kad jauniesiems plaukikams netrūksta motyvacijos, o jų siekiai tikrai dideli“, – teigė S. Binevičius.

Sportininkai Alytuje naudojasi proga treniruotis ilgame 50 m ilgio baseine, o kiekvieną dieną kartu su treneriais analizuoja teorinę ir vaizdinę medžiagą, skirtą plaukimo technikos gerinimui.

Stovykla surengta ir norint kelti Lietuvos regionuose dirbančių trenerių kvalifikaciją bei stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, pateikiant rekomendacijas dėl plaukikų treniruočių krūvio planavimo ir sportininkų ugdymo krypčių.

„Plaukikams palinkėčiau, kad grįžę į savo komandas būtų tikri lyderiai ir klausytų savo trenerių. O treneriams – nebijoti kreiptis į kolegas patarimo. Norisi, kad vandens sporto šakų bendruomenė ne konkuruotų tarpusavyje, o padėtų vieni kitiems eiti į pergalių kelią“, – sakė S. Binevičius.

Kartu su E. Rakitinu stovykloje taip pat dirba ir plaukimo treneriai Raimondas Gincas ir Eimantas Milius.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai