Plaukimas

Pirmąją D.Rapšio įsteigtą taurę šeimų varžybose Varėnoje laimėjo kauniečiai

drapsys copy

Lietuvos plaukimo mėgėjų sostine šeštadienį tapo Varėna, kur įvyko pirmosios šeimų plaukimo varžybos „Dano Rapšio taurė 2017“. Varėnos sporto centro ir Lietuvos plaukimo federacijos organizuotoje plaukimo šventėje dalyvavo 27 šeimų komandos, kurios estafetėje varžėsi dėl Lietuvos plaukimo žvaigždės įsteigto įspūdingo prizo.

Pirmąją vietą, Dano Rapšio taurę ir įrašą varžybų istorijoje iškovojo šeima iš Kauno, savo komandą pavadinusi „Strėlėmis“. Pavadinimas atitiko rezultatą – įveikusi estafetę per 1 min 00,5 sek. ji buvo greičiausia ir aplenkė visus varžovus.

„Kai sužinojome, kad Varėnoje vyks plaukimo turnyras, iškart susidomėjome. Esame visi daugiau ar mažiau susiję su vandens sportu ir mėgstame plaukti. Pats esu projektuotojas, suprojektavęs ne vieną baseiną. Labai džiaugiamės dalyvavę ir tikrai dalyvausime kitąmet“, – žadėjo komandos kapitonas Tomas Burokas, su kuriuo kartu plaukė sūnus Mantas Burokas, sūnėnas Paulius Gasparavičius ir giminaitė Paulina Martikaitytė.

Antrąją vietą laimėjo „Pingvinai“ iš Šiaulių, distancijoje užtrukę 1 min. 02,3 sek., trečiąją – per 1 min. 11,7 sek. atplaukę „Abra Kadabra“ iš Vilniaus.

Varžybose apsilankęs vienas geriausių Lietuvos plaukikų D.Rapšys džiaugėsi gausiu dalyvių skaičiumi ir prisipažino, kad gavęs kvietimą būti respublikinių šeimų plaukimo varžybų Varėnoje veidu, nedvejodamas sutiko.

„Iš tiesų, labai džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie šio turnyro sėkmės. Man didelė garbė būti šių šeimų plaukimo varžybų dalimi. Tikrai nesigailiu, kad šiandien esu Varėnoje, kuri mane sutiko labai svetingai. Jaukus baseinas, daug linksmų veidų, puikiai suorganizuotas turnyras – esu pasiruošęs dalyvauti kasmet“, – šypsojosi D.Rapšys, ne tik apdovanojęs geriausius dalyvius, bet ir teikęs klausimus apie plaukimą varžybų pertraukos metu surengtoje viktorinoje.

Kiekvienas plaukikas dovanų gavo ne tik po plaukimo kepurėlę su varžybų atributika, bet ir turėjo galimybę pabendrauti su D.Rapšiu, kuris noriai bendravo su jaunimu, papasakojo apie kasdienines treniruotes ir savo pasiekimus. Kiekvienas panorėjęs galėjo pasimatuoti įvairaus lygio plaukimo varžybose iškovotus medalius, apžiūrėti ir kitus apdovanojimus, gauti jo autografą ant plaukimo kepurėlės.

Specialiais prizais džiaugėsi varėniškiai šešiasdešimt šešerių metų Algimantas Latvis bei keturmetis Gabrielius Barysas – vyriausias ir jauniausias varžybų dalyviai.

Šių varžybų globėjas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikino iš visos Lietuvos į Varėną suvažiavusius plaukimo mėgėjus bei dėkojo D.Rapšiui už pagalbą organizuojant renginį. Mero teigimu, žymaus plaukiko sėkminga karjera plaukimo sporte populiarins ne tik būsimas plaukimo varžybas, bet ir padės ugdyti jaunuosius plaukikus bei puoselėti plaukimo sportą Varėnos krašte.

Gerų žodžių varėniškiams negailėjo ir varžybas stebėjęs Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Tomas Pakštys.

„Neabejoju, kad šios varžybos kitąmet bus dar geresnės ir sulauks dar daugiau dalyvių. Jos vyks gegužės mėnesį, todėl taps simboliniu Varėnos baseino sezono uždarymu. Ši šventė – labai naudinga ir gyventojų užimtumui bei sveikatinimui, tai kartu ir socialinis projektas, kuris pritrauks plaukimo entuziastų iš aplinkinių rajonų. Šios plaukimo varžybos Varėnoje – puikus plaukimo populiarinimo, drauge ir gero laiko praleidimo turnyras lygiagrečiai su žinomu veidu“, – teigė T.Pakštys.

Dėl D.Rapšio taurės varžėsi komandos iš Varėnos, Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Panevėžio. Komandas sudarė keturi įvairaus amžiaus, įvairiais giminystės ryšiais susiję šeimos nariai, iš kurių bent vienas turėjo būti vaikas iki šešiolikos metų. Plaukimo estafetėje pirmąjį plaukimą komandos nariai privalėjo plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galėjo pasirinkti savo nuožiūra.

drapsys copy

Dano Rapsio taure autografai

Dano Rapsio taure viktorina 1

Dano Rapsio taure I II III vietos

Dano Rapsio taure meras su rapsiu

Dano Rapsio taure su jauniausiu dalyviu

Dano Rapsio taure vyriausiam dalyviui

Dano Rapsio taure prizai

Dano Rapsio taure plaukimas 5

Dano Rapsio taure plaukimas 1

Dano Rapsio taure Pakstys su Rapsiu 2

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai