Plaukimas

„LTU Aquatics“ prezidentas: „Tai – visos komandos darbas“

Saulius Binevičius / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.

Tik ką Fukuokoje pasibaigusį pasaulio vandens sporto čempionatą, kuriame Rūta Meilutytė atnešė Lietuvai du aukso medalius ir du pasaulio rekordus, „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius įvertino gerai. Jis pabrėžė, sportininkų pasirodymams buvo labai svarbus visos komandos, kurios nematė žiūrovai, darbas.

„Lietuvos sportininkų pasirodymus įvertins „LTU Aquatics“ vykdomasis komitetas, o aš vertinčiau tikrai gerai. Turime fantastiškus Rūtos pasirodymus, Alekso Savicko olimpinį normatyvą. Tad į olimpiadą likus iki jos dar metams jau kvalifikavosi trys mūsų plaukikai. Kotryna Teterevkova plaukė finale ir užėmė aukštą šeštą vietą pasaulyje“, – sakė S. Binevičius, pats plaukęs pasaulio čempionate Fukuokoje prieš 22 metus.

Rūta Meilutytė / Aniko Kovacs/World Aquatics nuotr.

„LTU Aquatics“ pareiškė viltį, kad K. Teterevkova ir Andrius Šidlauskas taip pat įvykdys olimpinius normatyvus, o Lietuvai olimpinėse žaidynėse Paryžiuje atstovaus aštuoni plaukikai.

S. Binevičius taip pat papasakojo apie visos komandos darbą.

„Sportininkų startus ir rezultatus mato visi. Tačiau komanda – tai ir treneriai, ir administracijos žmonės. Darbo turėjo ir „LTU Aquatics“ žmonės, likę Lietuvoje. Visi dirba savo darbą puikiai“, – sakė S. Binevičius.

Iš komandos, kuri padėjo plaukikams Fukuokoje, jis minėjo ukrainietį masažistą Andrejų Černiavskį – vieną žinomiausių savo srities specialistų plaukimo pasaulyje. Taip pat – kineziterapeutę Indrę Kalnutę ir jaunus trenerius Tadą Duškiną bei Paulių Povilionį. Daug darbo turėjo delegacijos vadovas Justas Achramavičius, kuris dar ir treniravo K. Teterevkovą.

Pasak S. Binevičiaus, dėl COVID pandemijos plaukimo pasaulyje susidarė sudėtinga padėtis, kai pernai iš pradžių vyko pasaulio čempionatas, o po jo netrukus – Europos.

„Šįmet panašiai. Po pasaulio čempionato kai kuriems mūsų plaukikams tenka startuoti universiadoje, po to dar vyks Europos jaunimo U23 čempionatas, vėliau – ir pasaulio jaunimo čempionatas. Dar vėliau – Europos plaukimo čempionatas. Tenka rengtis kompleksiškai, susidėliojant prioritetus. Treneriams – didelis iššūkis, kuriuos startus pasirinkti kaip svarbiausius“, – sakė S. Binevičius.

Kalbėdamas apie jaunąją kartą „LTU Aquatics“ vadovas minėjo Europos jaunimo čempionato bronzą, kurią iškovojo Lietuvos vyrų estafetės komanda, Smiltės Plytnykaitės auksą, Manto Kaušpėdo bronzą Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EJOF), kurio finaluose plaukė Guoda Tručinskaitė, Emilija Pociūtė ir kitus perspektyvius jaunuolius.

Kristupas Trepočka, Kiril Stepanov, Tajus Juška ir Rokas Jazdauskas / LEN nuotr.

Savo ruožtu S. Binevičius Japonijoje dar dalyvavo susitikimuose su Europos plaukimo federacija (LEN) ir „World Aquatics“ kongrese, kuriame rinko prezidentą ir informaciją apie naujausius „World Aquatics“ projektus bei iniciatyvas. Pasak jo, daugelis iniciatyvų, kurias dabar siekia įgyvendinti tarptautinė plaukimo federacija, Lietuvoje jau veikia.

Tačiau „LTU Aquatics“ prezidentas pastebėjo, kad aukšto meistriškumo sportininkams Lietuvoje rengtis svarbiems startams sudėtinga, baseinus tenka brangiai nuomotis.

„Dabar esame nuomininkai, o ne šeimininkai. Nebūnant šeimininkais sudėtinga siekti aukštų rezultatų ir kovoti dėl medalių“, – sakė S. Binevičius.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai