Plaukimas

LPF varžybos sugrįžta: Sprinto taurė – jau kitą savaitę

Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Pajėgiausi šalies plaukikai rugpjūčio 11–12 dienomis rinksis į Vilniaus Fabijoniškių baseiną, kur pirmą kartą po karantino įvyks Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) organizuojamos varžybos – LPF Sprinto taurė.

Dvi dienas truksiančioje plaukimo taurėje savo sportinę formą galės pasitikrinti tiek jaunimas, tiek ir patyrę Lietuvos plaukikai.

Varžybose išvysime vietas kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse jau užsitikrinusius Daną Rapšį (dalyvaus 200 m plaukimo l. stiliumi rungtyje) ir Andrių Šidlauską (50, 100 ir 200 m krūtine) bei kandidatus į Lietuvos olimpinę rinktinę Deividą Margevičių (50, 100 ir 200 m peteliške, 50 m krūtine), Arijų Pavlidi (50, 100 ir 200 m nugara, 50 m peteliške), Kotryną Teterevkovą (50, 100 ir 200 m krūtine, 100 ir 200 m kompl. b.), Ugnę Mažutaitytę (50, 100 ir 200 m nugara) ir Giedrių Titenį (50, 100 ir 200 m krūtine, 50 m peteliške).

Sprinto taurės taip pat nepraleis ir olimpinės pamainos sportininkai Jokūbas Keblys, Paulina Pekūnaitė, Agnė Šeleikaitė, Aleksas Savickas, Erikas Grigaitis, Tomas Navikonis, Daniil Pancerevas ir Tadas Praniauskas.

Rungčių laimėtojai bus išaiškinami be atrankinių plaukimų – sportininkai turės tik po vieną startą kiekvienoje individualioje rungtyje. Greičiausiai tarp visų dalyvių nuotolį įveikęs plaukikas ir taps rungties nugalėtoju.

Penki geriausi varžybų plaukikai, nepriklausomai nuo jų lyties (bet atsižvelgiant į uždirbtą dviejų rungčių FINA reitingo sumą), gaus LPF įsteigtus piniginius prizus. Juos taip pat pelnys ir dar dešimt moterų ir vyrų, kurie tuo pačiu vienu plaukimo stiliumi (laisvuoju, nugara, krūtine arba peteliške) įveiks visus tris (arba du, jeigu plauks kompl. būdu) nuotolius ir juose surinks daugiausiai FINA reitingo taškų. Iš viso sportininkai išsidalins 3 600 eurų prizinį fondą.

Pagal Vyriausybės parengtą Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planą, baseine vienu metu galės būti iki 500 žmonių, todėl prašome visų būti sąmoningiems ir, nesant būtinybei, nevykti į baseiną, o plaukikus geriau palaikyti iš namų ir sekti varžybų rezultatus LPF svetainėje. Dėkojame už Jūsų supratingumą. 
 
Raginame nepamiršti, kad pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą Nr. V-1727, kuris įsigaliojo 2020 m. rugpjūčio 1 d., uždarose paslaugų teikimo erdvėse reikalaujama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (sportuojant jų dėvėti nereikia) ir stengtis tarp asmenų išlaikyti bent dviejų metrų atstumą.
 
{ Žiniasklaidos atstovų registracija }

Primename, kad kovo mėnesį turėjęs vykti Lietuvos plaukimo čempionatas yra perkeltas į šių metų gruodį. Kauno „Girstučio“ baseine gruodžio 17–19 dienomis plaukikai ne tik kovos dėl šalies čempiono vardo, bet ir turės galimybę įvykdyti normatyvus į Tokijo olimpines žaidynes.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai