Plaukimas

Kotrynai Teterevkovai ir Rūtai Meilutytei Europos čempionatas prasidėjo sėkmingai

Kotryna Teterevkova / © LPF | Darius Kibirkštis

 Rugpjūčio 11-17 Roma (ITA) Varžybų svetainė Rezultatai Tiesiogiai
 

Penktadienį Romoje pasirodymą Europos čempionate pratęsė dar keli Lietuvos plaukikai. Antrosios varžybų dienos rytas sėkmingai susiklostė Kotrynai Teterevkovai ir Rūtai Meilutytei. Abi sportininkės pateko į šį vakarą vyksiantį moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį, prieš kurį analogiškos rungties finale varžysis ir Andrius Šidlauskas.

Antrajame atrankos plaukime plaukusi vilnietė K. Teterevkova distanciją įveikė per 1 min. 7,22 min. ir finišavo trečia, o bendroje įskaitoje užėmė šeštą vietą, o tarp pusfinalio dalyvių jos parodytas yra ketvirtas.

Trečiajame plaukime startavusi kaunietė R. Meilutytė finišavo per 1 min. 7,88 sek. ir užėmė ketvirtą vietą. Lietuvė tarp 37 kvalifikacijos dalyvių šįryt buvo dešimta, o tarp patekusių į pusfinalį – aštunta.

Atrankoje visiškai dominavo Italijos plaukikės, užėmusios pirmas keturias vietas. Tiesa, pagal čempionato taisykles, tik dvi iš jų galės toliau varžytis pusfinaliuose. Pirmuoju rezultatu į kitą etapą pateko Benedetta Piltato (1 min. 5,77 sek.), o antra greičiausia šįryt buvo Lisa Angiolini (1 min. 6,00 sek.).

Šios rungties pusfinaliai įvyks 19:24 val., o vyrų 100 m plaukimo krūtine finalas su Andriumi Šidlausku prasidės 19:18 val. Nuo 19 val. tiesioginę vakarinių plaukimų transliaciją galėsite stebėti per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

Visai kitaip atrankos varžybos penktadienį susiklostė mūsų šalies vaikinams.

Tomui Navikoniui ir Tomui Sungailai vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi kvalifikacijoje nepavyko patekti tarp 16 greičiausių. T.Navikonis (50,42 sek.) ryte buvo 48-as, o T. Sungaila (50,44 sek.) – 49-as tarp 77 dalyvių. Atrankoje naują Europos čempionatų rekordą užfiksavo rumunas Davidas Popovici (47,20 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo nugara pusfinalyje neplauks ir Erikas Grigaitis. Kaunietis šįryt distanciją įveikė per 2 min. 2,06 sek. ir tarp 30 atrankoje startavusių sportininkų užėmė 23 vietą.

Su šiemet pasiektu karjeros rekordu (1 min. 59,92 sek.) lietuvis būtų patekęs į pusfinalį. Jame vienas iš favoritų bus atranką laimėjęs Prancūzijos sportininkas Yohannas Ndoye’as Brouardas (1 min. 56,70 sek.). 

startai rezultatai

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai