Plaukimas

Istorinis plaukimas, muzikos žvaigždės ir Joninių vainikai Nemune – pristatyta plaukimo šimtmečio šventė

Spaudos konferencija | © Justina Apulskė

Birželio 23-ąją Nemuno saloje Kaune vyks įspūdinga sporto ir muzikos šventė – Lietuvos plaukimo šimtmečio šventė. Jos metu bus atkartotos pirmosios oficialios Lietuvos plaukimo varžybos Nemune, vyks beveik keturiasdešimt įvairių sporto veiklų ir bus surengtas įspūdingas Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertas, kurį pristato M.A.M.A. apdovanojimų organizatoriai. Šią šventę trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje pristatė asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, Kauno vicemeras Mantas Jurgutis, ilgametis olimpinių dienų ir atviro vandens varžybų organizatorius Mantas Marcinkevičius ir M.A.M.A. asociacijos pirmininkas Martynas Tyla.

Dėkodamas Kauno miestui už paramą rengiant įspūdingą šventę, S. Binevičius įteikė M. Jurgučiui simbolinį „LTU Aquatics“ medalį plaukimo šimtmečiui atminti. Drauge šventę organizuojantiems partneriams M. Marcinkevičiui ir M. Tylai įsegti aukso spalvos „LTU Aquatics“ ženkleliai.

„Džiaugiamės, kad ši šventė per Jonines vyksta būtent Kaune. Kitaip tikriausiai ir negali būti, nes būtent čia 1924-aisiais įvyko pirmosios plaukimo varžybos Lietuvoje. Klausimų, ar verta prisidėti prie šventės organizavimo, Kauno miesto savivaldybei nekilo“, – sakė Kauno vicemeras M. Jurgutis.

Mantas Jurgutis | © Justina Apulskė

Joninių išvakarėse, birželio 23-iąją, Nemuno sala dienai taps šalies plaukimo sostine. Čia nuo ryto iki vakaro vyks įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, parodos ir olimpinio sporto varžybos, pabrėžiant, kad vandens sportas – neatsiejama olimpinės šeimos dalis. Visiems šventės dalyviams bus išduodami specialūs elektroniniai plaukimo 100-mečio minėjimo pasai, kuriuos jie galės išsikeisti į partnerių įsteigtus prizus.

Pasak M. Marcinkevičiaus, tikimasi, kad istorinę atkarpą tarp Kauno geležinkelio (Žaliojo) ir Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tiltų pasiryš įveikti 100 plaukikų, kurie ne tik įsirašys į Lietuvos istoriją, bet ir gaus išskirtines plaukimo 100-mečio auksinės spalvos plaukimo kepurėles ir atminimo medalius. Jau dabar yra užsiregistravę per 50 dalyvių, tarp kurių yra ir buvusių Lietuvos plaukimo rinktinės narių.

„Jei kas dar nori sudalyvauti plaukime, kuris vyksta kartą per šimtą metų, turėtų paskubėti, nes dalyvių skaičius ribotas“, – sakė M. Marcinkevičius.

Mantas Marcinkevičius | © Justina Apulskė

Istorinis plaukimas bus transliuojamas tiesiogiai per LRT drauge su Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertu.

„Transliaciją norime pradėti paleidžiant bent šimtą simbolinių Joninių vainikėlių į Nemuną. Todėl raginu šventės svečius ir dalyvius atsinešti vainikėlių“, – sakė M. Tyla.

Pasak jo, dalis atlikėjų, kurie koncertuos pusantros valandos trukmės transliacijos metu, atrinkta pagal olimpiečių plaukikų pageidavimus. M. Tyla atskleidė, kad tarp jų bus atlikėjai Rokas Yan ir Evgenya Redko, reperis Proflame bei kiti.

Martynas Tyla | © Justina Apulskė

Savo ruožtu S. Binevičius pabrėžė, kad vienas pagrindinių koncerto tikslų – ne tik pramoga šventės dalyviams, tačiau ir labiausiai nusipelniusių asociacijos „LTU Aquatics“ vienijamų vandens sporto šakų asmenybių pagerbimas.

Žiūrovams dalyvavimas šventėje – nemokamas. Sportinių rungčių dalyviams bus taikomas atsakomybės mokestis.

Daugiau informacijos – 100.ltuaquatics.com

Saulius Binevičius | © Justina Apulskė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai