Mokymas plaukti

,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ – 650 vaikų

Nors už lango orai jau šyla ir vis sparčiau į duris beldžiasi pavasaris, Ignalinos, Klaipėdos, Kėdainių, Kauno, Panevėžio, Elektrėnų, Kauno rajono ir Anykščių pradinukai skuba į mokymo plaukti pamokas.

Gegužės mėnesį 650 vaikų pradėjo 18 pamokų programą, per kurias vaikai bus mokomi gyvybiškai svarbių plaukimo įgūdžių ir saugaus elgesio vandenyje. Tikimasi, kad projekto pabaigoje dalyviai sugebės įveikti 25 metrų nuotolį. Pamokas veda gausus būrys kvalifikuotų ir patyrusių plaukimo trenerių bei instruktorių.

Projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ koordinuoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto pabaiga – rugsėjo 30 d. Programos tikslas yra veiksmingai panaudojant esamus baseinus bei žmogiškuosius išteklius, išmokyti kuo daugiau Lietuvos vaikų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje.

Beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė pakliūti į plaukimo pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Nutolusių nuo baseinų mokyklų vaikų pavėžėjimu į pratybas rūpinasi savivaldybės.

Mokymas plaukti yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonė, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Plaukimas yra universali fizinio lavinimo priemonė, turinti visapusišką poveikį sveikatos stiprinimui, todėl projektas turės teigiamą poveikį vaikų fiziniam vystymuisi ir jų sveikatai (teigiamai veikia judėjimo aparatą, gerina medžiagų apykaitą, grūdina, gerina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ir kitų organizmo sistemų funkcinę veiklą, didina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms ir kitiems nepalankiems veiksniams, ugdo taisyklingą laikyseną, skatina normalų augimą, pratina laikytis asmens higienos reikalavimų). 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai