Mokymas plaukti

Giedrius Titenis lankėsi projekto „Varliaus pamokėles baigi – plaukti moki“ pabaigtuvėse Kėdainiuose

Titenis Kedainiuose2

Pirmadienis, rugsėjo 29-oji, Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto mokyklai įsimins ilgam. Čia vyko  projekto „Varliaus pamokėles baigi – plaukti moki“ pirmojo etapo pabaigtuvės, kuriose apsilankė vienas geriausių Lietuvos plaukikų, Europos vicečempionas bei dviejų Europos čempionato bronzos medalių laimėtojas Giedrius Titenis. Pirmojo etapo metu 120 Akademijos gimnazijos, Dotnuvos bei „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinių mokyklų pradinių klasių mokinių lankė plaukimo pamokas. „95 procentai vaikų dalyvavusių šiame projekte tikrai išmoko plaukti. Likusiai daliai ateityje dar teks tobulinti įgūdžius. Tikiuosi, kad mokiniai ir toliau draugaus su vandeniu, tapsiančiu jiems geru draugu“, – kalbėjo vienas projekto įgyvendintojų Tomas Pakštys.

Spalio pradžioje prasideda antrasis projekto etapas, kuriame dalyvaus miesto ir kaimo vaikai. „Už galimybę tęsti veiklą ir mokyti vaikus plaukti esame dėkingi Kėdainių rajono savivaldybei, skyrusiai lėšų šiam projektui įgyvendinti. Ir ateityje tikimės sulaukti rajono vadovų dėmesio“, – dėkojo sporto klubo „Bronas“ pirminkas Bronislavas Šimokaitis.

Titenis Kedainiuose2Pirmą kartą Kėdainiuose viešėjęs Giedrius Titenis nesitikėjo tokio šilto priėmimo – prie mokyklos laiptų jis pasitiktas su ąžuolo lapų vainiku, o mokyklos aktų salėje jo jau laukė per 100 mokinių. Pasibaigus oficialiajai projekto pabaigtuvių daliai plaukiką G. Titenį vaikai apipylė klausimais. Jiems buvo smalsu sužinoti, ar Europos vicečempionas laikosi dietų, ar valgo cepelinus, ar mėgsta krepšinį, kada pradėjo sportuoti ir kiek kilometrų nuplaukia kasdienėse treniruotėse. Plaukikas į visus klausimus atsakė be jokių išsisukinėjimų: „Plaukti pradėjau tik 11 metų, kai jėgas jau buvau išbandęs krepšinio bei futbolo treniruotėse. Per treniruotes nuplaukiu apie penkis kilometrus. Cepelinus retkarčiais valgau, tačiau tenka ir dietų pasilaikyti.“ Giedriui labiausiai įsiminė klausimas “per kiek laiko nuplauki šešis metrus?” į kurį konkrečiai atsakyti buvo gan sudėtinga.

Atsakius į susirinkusių vaikų klausimus, veiksmas persikėlė į baseiną. Čia pajėgiam plaukikui plaukimo iššūkį metė būrys Akademijos gimnazijos, Dotnuvos bei „Aušros“ sporto ir sveikatinimo pagrindinių mokyklų pradinukų. Varžybos vyko estafetiniu principu: tris komandas sudarė po 4 projekte dalyvavusius vaikus, kurie keitėsi kas 25 metrus, tuo tarpu G.Titenis turėjo plaukti 100 metrų vienas ir tik kojomis.  Nors vaikams plaukiko aplenkti ir nepavyko, tačiau jie džiaugėsi proga su juo pasivaržyti ir pabendrauti.

Giedrius Titenis nepasididžiavo ir visiems susirinkusiems parodė kaip atrodo varžybinis plaukimas krūtine. Giedrius 50 m krūtine nuotolį įveikė per 28,88 sek. tokiu būdu pasiekdamas Kėdainių „Aušros“ sporto ir sveikatinimo mokyklos baseino rekordą. Rekordas iškarto užrašytas ant didelio plakato su Giedriaus Titenio nuotrauka, kuris baseino lankytojams bylos apie garsaus plaukiko viešnagę. „Tikiuosi, kad vieną dieną šį rekordą pagerins vienas iš čia plaukimą lankančių vaikų“ – optimistiškai sakė mokymo plaukti projekto sumanytojas bei įgyvendintojas Tomas Pakštys.  

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai