Kita

Šalies sporto organizacijos: Rusijos ir Baltarusijos atletams ne vieta tarptautinėse sporto varžybose

Lietuvos plaukimo federacija – „2022 m. Fair Play organizacija“ – už išskirtinę pagalbą siekiant sukurti kuo palankesnes sąlygas į Lietuvą atvykusiems Ukrainos sportininkams  / R. Lukoševičiaus (LTOK) nuotr.

Lietuvos plaukimo federacija (LPF) kartu su dar 63 Lietuvos sporto organizacijomis ir sporto federacijomis pasirašė deklaraciją, kurioje išsakoma vieninga Lietuvos sporto bendruomenės pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos atletų dalyvavimo tarptautinėse varžybose, kol šios šalys tęsia karą Ukrainoje.

Deklaracijoje skelbiama, kad nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios 2022 m. vasario 24 d. laikomasi vienodos pozicijos, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai neturėtų turėti teisės dalyvauti jokiose tarptautinėse sporto varžybose, tarp jų ir atrankoje į olimpines žaidynes.

„Lietuvos plaukimo bendruomenė nuo pat karo pradžios solidarizavosi su ukrainiečių tauta. Dar praėjusių metų vasarį kartu su kitomis Šiaurės šalių plaukimo federacijomis pasmerkėme Rusijos pradėtą karą, kurį remia Baltarusija, ir pareikalavome nedelsiant sustabdyti šių valstybių dalyvavimą tarptautiniame vandens sporte.

Griežtos pozicijos laikomės iki šiol. Kol Ukrainos sportininkai, skirtingai nei rusai ir baltarusiai, neturi galimybės saugiai treniruotis ir yra priversti ginti savo šalį, Rusijos ir Baltarusijos atletai neturėtų dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose jokiu lygiu“, – sako LPF prezidentas Saulius Binevičius.

Šiaurės šalių plaukimo federacijos, tarp jų ir LPF, vienos pirmųjų kreipėsi į tuometinę FINA (dabar – „World Aquatics“) ir LEN, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkams būtų užkirstas kelias dalyvauti tarptautinėse vandens sporto šakų varžybose.

Prasidėjus karui, LPF ėmėsi koordinuoti į Lietuvą atvykstančių Ukrainos plaukikų gerbūvį, skyrė lėšas sportininkų stovykloms, sudarė sąlygas dalyvauti Lietuvoje vykstančiose oficialiose varžybose, įtraukė į kitas veiklas bei sukūrė karštąją liniją, kvietusia susisiekti iš Ukrainos į mūsų šalį atvykusius plaukikus.

LPF pasirašytoje deklaracijoje išsakomas pasipiktinimas 2023 m. sausio 25 d. Tarptautinio olimpinio komiteto pareiškimu, kuriame yra nuostatų, atveriančių kelią Rusijos ir Baltarusijos sportininkams sugrįžti į tarptautines sporto arenas ir dalyvauti artėjančiose olimpinėse žaidynėse.

Ketinimais grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas, prisidengiant neutralumo šydu, bandoma pateisinti šių šalių vykdomą agresiją Ukrainoje ir plačiai skleidžiamą propagandą, o sportas naudojamas kaip viena iš priemonių atitraukti dėmesį nuo vykdomų nusikaltimų.

„Mes, Lietuvos sporto bendruomenės atstovai, manome, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai negali varžytis po jokia vėliava. Šie sportininkai dažniausiai gauna savo vyriausybių finansavimą ir dalyvauja savo nacionalinių sporto šakų asociacijų organizuojamose varžybose. Jie jokiu būdu negali būti laikomi neutraliais. Todėl prieštaraujame ir tam, kad rusų ir baltarusių atletai dalyvautų tarptautinėse varžybose po neutralia vėliava, ir tam, kad jie dalyvautų varžybose Lietuvoje.

Atsižvelgdami į išdėstytus argumentus, laikomės pozicijos, kad iki tol, kol Rusija tęs agresiją Ukrainoje, nematome galimybės Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas, o Rusijos ir Baltarusijos sportininkai, jų rinktinės, klubinės komandos Lietuvoje nėra laukiami“, – dėstoma deklaracijoje.

Bendra Lietuvos sporto organizacijų ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos deklaracija bus išplatinta visoms tarptautinėms sporto šakų federacijoms, Tarptautiniam olimpiniam komitetui. Lietuvos organizacijos apie savo poziciją informuos kitų šalių sporto organizacijas.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai