Kita

Po olimpiados – pokyčiai Lietuvos plaukimo federacijoje

Ilona Zuoziene 1

Lietuvos plaukimo federacija turės naują vadovą. Ketvirtadienį Vilniuje LPF prezidentas Tomas Kučinskas informavo vykdomojo komiteto narius, jog baigia savo ketverių metų kadenciją ir kitam olimpiniam ciklui kandidatūros į prezidentus nekels.  

„Pagrindinė priežastis – asmeninis užimtumas versle. Būtinų pokyčių šiame sporte siekimas yra didžiulis krūvis. Taip pat prisiimu atsakomybę dėl Lietuvos plaukikų rezultatų Olimpinėse žaidynėse, kurie nepateisino lūkesčių”, – sakė T.Kučinskas.

Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė per Olimpines žaidynes Rio užėmė septintąją vietą plaukdama 100 m krūtine, o finale be jos dar plaukė tik Simonas Bilis (50 m laisvuoju stiliumi).

LPF vykdomasis komitetas Lietuvos plaukikų rezultatus Olimpinėse žaidynėse bei Europos jaunimo plaukimo čempionate įvertino patenkinamai.

„Per praėjusį olimpinį ciklą daugelyje sričių, tokių kaip vaikų mokymo plaukti programos plėtra, naujų plaukimo baseinų projektavimas ir statybos projektai, integracija į europines, ypač Šiaurės šalių plaukimo struktūras, pavyko pasiekti didelę pažangą. Olimpinio ciklo metu net 7 plaukikai laimėjo daug medalių Pasaulio, Europos ir įvairiuose tarptautiniuose jaunimo čempionatuose. Tačiau paskutinis ir lemiamas akordas – Olimpinės žaidynės – virto visišku fiasko pagrindiniams mūsų plaukikams, išskyrus Simoną Bilį”, – sakė T.Kučinskas.

Pasak jo, būtent S.Bilio pavyzdys parodė, koks svarbus yra rėmėjų indėlis finansuojant talentingus plaukikus,  nes vien valstybės paramos nepakanka.

„Simonui Biliui sąlygas treniruotis ir siekti rezultatų Rio iš dalies suteikė privačių rėmėjų lėšos. Puiku, kad jis Rio pasiekė gerą rezultatą ir galės pretenduoti į  didesnį LTOK finansavimą. Tačiau yra ir daug jaunų plaukikų, kurių pažangai reikia finansinės paramos. Atsižvelgiant į rezultatus Olimpinėse žaidynėse, akivaizdu, kad privataus finansavimo būtinybė tik didės, jei aukšto meistriškumo plaukikų finansavimo modelis liks toks pats. Tad linkiu savo įpėdiniui kuo geriau ir greičiau išspręsti šiuos reikalus”, – sakė T.Kučinskas.

Ilona Zuoziene 1Iki naujo LPF prezidento rinkimų federacijai vadovaus LPF viceprezidentė Ilona Zuozienė. Federacijos generalinio sekretoriaus pareigas iki ataskaitinės konferencijos vykdys Emilis Vaitkaitis.

LPF ataskaitinė konferencija ir naujos LPF vadovybės rinkimai numatyti lapkričio 23 d.

LPF vykdomajame komitete taip pat išklausyta ir patvirtinta trenerės Inos Paipelienės ataskaita už jos kuruojamų plaukikų pasirengimą ir dalyvavimą Olimpinėse žaidynėse, taip pat ataskaita už pasirengimą ir dalyvavimą Europos jaunimo plaukimo čempionate, EJOF’17 programos vykdymą.

Atsistatydinusio Lietuvos plaukimo federacijos vyr. trenerio Žilvino Ovsiuko ataskaita nebuvo tvirtinama, nes šis specialistas negalėjo atvykti į vykdomojo komiteto posėdį ir jos pristatyti.

Vykdomojo komiteto nariai  taip pat patvirtino artimiausių  2016 m. kalendoriaus Lietuvos plaukimo federacijos varžybų vykdymo vietas. Net dvi iš trejų varžybų vyks naujai pastatytame  sportininkų rengimo centro baseine Druskininkuose:

– LPF taurė 2016 11 11-12 d., Anykščiai
Veteranų čempionatas 2016 11 26-27 d., Druskininkai
– Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine, 2016 12 15-16-17 d., Druskininkai

LPF vykdomasis

 

 

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai